Retinimo plaukai ir kontraceptinės tabletės

Nors plaukų slinkimas kelia susirūpinimą dėl vyrų, moterų ir vaikų sveikatos, moterų plaukų slinkimas yra daug mažiau žinoma būklė. Moterų plaukų slinkimas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių ir netgi gali atsirasti dėl tos pačios būklės, paprastai vadinamos vyrų pūlingumu vyrams. Tačiau kita dažniausia plaukų slinkimo priežastis moterims yra tam tikrų vaistų, kurie veikia moterų hormonus, pvz., Kontraceptines tabletes, naudojimas.

Hormoniniai pokyčiai

Gimimo kontrolės tabletes yra hormoninis gimdymo kontrolės metodas. Priežastys, dėl kurios kontraceptinės tabletės gali sukelti moterų plaukų slinkimą, yra tai, kad jie keičia hormonų pusiausvyrą moters organizme. Pasak Mayo klinikos, kai kurioms moterims pasitaiko plaukų slinkimas, kai jie pradeda vartoti kontraceptiką, o kiti gali patirti plaukų slinkimą, kai jie nustoja vartoti kontraceptines tabletes.

Paveldimas elgesys

Plaukų slinkimas yra dažnas šalutinis poveikis, kai kontraceptines tabletes vartoja moterys, kurios anksčiau buvo vyriškos formos nuplikimas ar retinimas plaukus jų šeimose. Moterims, turinčioms polinkį susilpninti plaukus, hormonų pokyčiai, kuriuos sukelia kontraceptinės tabletės, gali sukelti skirtingą plaukų slinkimą.

Gimimo kontrolės tablečių tipai

Amerikos plaukų slinkimo asociacija rekomenduoja, kad moterims, kurių šeimoje plaukai ar plaukų slinkimas pasireiškė anksčiau, naudojamos tik mažai irrogeninės kontraceptinės tabletės, tokios kaip Desogen, Ortho Tri-Cyclen arba Ovral. Moterys, kurioms pasireiškia plaukų slinkimas vartojant kontraceptines tabletes, taip pat gali pasirinkti nehorogalinį gimstamumo metodą.

Laiko juosta plaukų slinkimui

Kaip ir kitų rūšių su hormonais susijusių moterų plaukų slinkimo atveju, plaukų slinkimas dėl gimdymo kontrolės tabletės pradžios ar sustabdymo gali būti atidėtas maždaug 3 mėnesius. Vėlavimo priežastys yra tas, kad įprastas plaukų augimo ciklas trunka apie 3 mėnesius, todėl plaukų slinkimas faktiškai atspindi kepenų pokyčius, kurie įvyko keletą mėnesių anksčiau, kai naujų plaukų folikulų augimas buvo nepakankamas, kad būtų galima pakeisti plaukus Išeiti

Polikistinis kiaušidžių sindromas

Nors jie prisideda prie plaukų slinkimo, gydymo polikvizijos kiaušidžių sindromui gydymo metu gydytojas gali skirti kontraceptines tabletes. Pasak JAV sveikatos ir žmogaus paslaugų departamento interneto svetainės womenshealth.gov, simptomai apima plaukų skutimosi plaukus, padidėjusį kūno plaukų augimą ir netaisyklingą menstruacinį laikotarpį. Moterims, kurioms diagnozuotas polycistinių kiaušidžių sindromas, dažnai yra daug androgeno, todėl gydytojas gali skirti kontraceptines tabletes, kad sumažintų kūno plaukus ir reguliuoja mėnesines kartu su kitais hormonų arba plaukų augimo vaistais, kad sumažėtų plaukų slinkimas.