Kokios yra barbekiu padažo nauda sveikatai?

Barbekiu padažas dažnai yra konkurencijos centras, nes virėjai palygina savo mėgstamus receptus. Įvairūs geografiniai regionai turi reputaciją, orientuotą į tam tikrą barbekiu padažo tipą, ir kepimo būdai skiriasi. Bet nesvarbu, kokio tipo barbekiu padažu norėtumėte, gerai žinoti, kad skanus aromatas suteikia naudos sveikatai. Turėkite omenyje, kad jis taip pat yra daug druskos.

Grilio padažo pagrindai

Pomidorų padažas ir actas yra daugelio kepsnių padažų pagrindas, tada galima pridėti bet kokį pagardų derinį, dažniausiai – garstyčias, rudąjį cukrų, česnaką, svogūną, Worcestershire pomidorą ir karštą papriką. Nors visi šie daiktai suteikia tam tikrą mitybą, pagrindinė nauda sveikatai yra iš pomidorų padažo.

Antioksidantai

Kaip dažai apsaugo jūsų automobilį nuo rūdžių, antioksidantai apsaugo jūsų kūną nuo laisvųjų radikalų. Jie yra normalus šalutinis produktas iš gyvybiškai svarbių cheminių procesų jūsų organizme, bet laisvieji radikalai pažeidžia ląsteles, jei jie nėra neutralizuojami antioksidantų. Vitaminai A, C ir E, ir mineralinis selenas yra svarbūs antioksidantai, randami grotelių padaže. Vienas puodelis padažo suteikia 20 procentų rekomenduojamos dienos vertės vitamino A, 13 procentų vitamino E, 2 procentus vitamino C ir 5 procentus seleno. Vitaminas E apsaugo vitaminą A ir kitus lipidus nuo žalos, o vitaminai A ir C apsaugo ląsteles visame kūne. Vitaminas C taip pat palaiko jūsų imuninę sistemą, vitaminas A yra svarbus sveikoms akims, o selenas reguliuoja skydliaukės hormoną.

Vėžio apsauga

Karotenoidai yra medžiagos, randamos augaluose, kurie veikia kaip antioksidantai, bet kurie taip pat yra atsakingi už kitas naudą sveikatai. Grikių padaže pomidorų pagrindas yra karotinoidas, vadinamas likopenu, kuris, žinoma, žymiai sumažina prostatos vėžio atsiradimo tikimybę. Bendras karotinoidų kiekis, įskaitant likopeną, taip pat yra susijęs su mažesne plaučių vėžio rizika. Viename puodelyje grilio padaže yra 11 miligramų likopeno. Tai yra apie trečdalį likopeno kiekio, kurį gausite iš 1 puodelio konservuotų pomidorų padažų.

Širdies sveikata

Grikių padažas aprūpina maistinėmis medžiagomis, kurios prisideda prie širdies sveikatos, tačiau ši nauda turi būti įvertinta atsižvelgiant į druskos kiekį. Jūsų organizmui reikia šiek tiek natrio palaikyti kraujo spaudimą ir širdies plakimą, tačiau per daug natrio sukelia aukštą kraujospūdį. Medicinos institutas rekomenduoja vartoti ne daugiau kaip 1,5 gramo natrio per dieną ir 1 puodelį kepsnines padažo turi 2 gramus. Magnis ir kalcis reikalingi širdies raumens susitraukimui ir atpalaidavimui stimuliuoti, o kalis palaiko elektrinius impulsus, reguliuojančius širdies ritmą. Iš kepsninės padažo puodelio yra 11 procentų rekomenduojamos dienos kalio, 7 procentų magnio ir 3 procentų kalcio. Pagal “Linus Pauling” instituto grikių padažą taip pat yra nedidelis kiekis pagrindinės maistinės medžiagos, vadinamos cholinu, kuri sumažina jūsų širdies ligų riziką pašalinant homocisteiną iš kraujo.