Kokie vitaminai turėtų būti veganai?

Veganų dieta neleidžia maisto produktų, gautų iš gyvūnų šaltinių, pvz., Mėsos, pieno produktų ir kiaušinių. Kai kurie veganai taip pat vengia medaus ir želatinos, taip pat produktų, pagamintų naudojant gyvūninės kilmės šalutinius produktus, tokius kaip komerciniai vynai ir rafinuotas cukrus. Pasak Vegetarų išteklių grupės, “Veganai” sudaro nuo 0,3 iki 1 procento JAV gyventojų. Veganų dieta pašalina sočiųjų riebalų ir cheminių medžiagų, rastų gyvūninės kilmės produktuose, tačiau, norint išvengti trūkumų, gali tekti vartoti tam tikrus vitaminus.

Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, vitaminas B-12, kompleksinis vitaminas B, padeda konvertuoti angliavandenius į maisto produktus į energiją, skirtą ląstelių remontui ir fizinėms užduotims. Tai taip pat padeda jūsų kūnui gaminti riebalus, kurie dengia ir apsaugo nervinius galus, užkertant kelią toksinų ir laisvųjų radikalų žalai. Vitamino B-12 trūkumas gali sukelti negrįžtamą nervų pažeidimą. Kadangi veganai nevalgo gyvūninių produktų, vieninteliai patikimi vitamino B-12 maisto šaltiniai, veganai gali reikalauti papildų, kad būtų išvengta B-12 trūkumo.

Vitamino D šaltiniai yra žuvų, menkių kepenų aliejus, kiaušiniai ir stiprinti pieno produktai. Augaliniai maisto produktai nesuteikia natūralaus vitamino D šaltinio, dėl kurio augalams kyla pavojus dėl trūkumo. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, vitaminas D padeda jūsų organizmui sugerti ir naudoti kalcio, siekiant sukurti ir išlaikyti stiprias kaulų ląsteles. Tai taip pat gali sumažinti kritimo riziką, ypač vyresnio amžiaus žmonių atžvilgiu. Vitamino D trūkumas gali leisti kalcio kaupimąsi savo arterijose, todėl padidėja širdies ligų ir insulto pavojus.

Niacinas, dar vadinamas vitaminu B-3, padeda tinkamai kraujotakai, padeda organizmui tiekti deguonį, vitaminus ir mineralus organų, kaulų ir raumenų ląstelėms. Tai taip pat padeda jūsų organizmui metabolizuoti maistines medžiagas, tokias kaip angliavandeniai ir riebalai, gauti iš maisto šaltinių. Nors daugiausia kiaušiniuose, piene, jautienos kepenyse ir žuvyje randama, pagal veisiejų receptą “Nutritional Healing” autorius Phyllisas Balchas (Phyllis Balch) gali iš bulvių, pomidorų ir žemės riešutų gauti nedidelius kiekius niacino. Tačiau jie gali reikalauti papildų, kad užtikrintų tinkamą niacino vartojimą.

Omega-3 riebalų rūgštys, tarp daugybės jo kūno panaudojimo būdų, sukuria ląstelių membranas jūsų smegenyse, reguliuoja neurotransmiterių perdavimą, palaiko priešuždegiminius junginius ir kontroliuoja kraujo krešėjimą. Kaip pagrindinė omega-3 riebalų rūgštis, alp-linoleno rūgštis arba ALA turi būti iš maistinių šaltinių, įskaitant linų sėklą, linų sėmenų aliejų, rapsų aliejų, tofu, sojų pupeles, graikinius riešutus ir žalius lapinius daržoves. ALA padeda gaminti dvi kitas omega-3 riebalų rūgštis, eikosapentaeno rūgštį, dar vadinamą EPA, ir dokozaheksaeno rūgštį arba DHA. Tačiau, atsižvelgiant į Kolorado valstijos universitetą, ALA naudoja neefektyvų procesą, skirtą gaminti EPA ir DHA, kurie gali neveikti jūsų kūno omega-3 poreikių. Kadangi EPA ir DHA atlieka svarbų vaidmenį užkertant kelią širdies ligoms, mažinant organizmo gebėjimą gaminti trigliceridus ir gerinti kraujospūdį, veganai gali juos gauti iš papildų arba stiprintų maisto produktų, tokių kaip apelsinų sultys ir margarinas.

Vitaminas B-12

Vitaminas D

Niacinas

Omega-3 riebalų rūgštys