Kokie vitaminai ir papildai gali sukelti vidurių užkietėjimą?

Apie pusę JAV suaugę vartotojai renkasi dietinius papildus, daugumos mineralinių produktų, kalcio papildus ir omega-3 arba žuvų taukus, kurie yra dažniausiai pasitaikantys pasirinkimai, praneša “JAMA Internal Medicine” 2013 metų kovo mėnesį. Nors dauguma žmonių visų pirma vartoja papildų, kad išlaikytų arba pagerintų sveikatą, kai kurie papildai gali sukelti šalutinį poveikį. Vidurių užkietėjimas yra dažnas mineralų kalcio ir geležies šalutinis poveikis ir retas šalutinis poveikis – per daug vitamino D. Tam tikros vaistažolių terapijos ir svorio netekimo papildai taip pat gali sukelti vidurių užkietėjimą.

Geležis

Daugelyje multivitaminų su mineralais yra geležies, paprastai užtikrinančios 100 procentų rekomenduojamo dienos kiekio geležies. Jei turite trūkumų, rekomenduojami tik geležies priedai. Didesnės dozės, rekomenduojamos gydyti geležies trūkumo anemiją, sukelia vidurių užkietėjimą. Jei pasireiškė vidurių užkietėjimas iš papildomo geležies, galite gauti mažesnę dozę, geležies tabletes vartokite su maistu arba bandykite naudoti kitokio tipo geležies papildus. Aptarkite savo šalutinius poveikius ir galimus sprendimus su savo gydytoju, nes šie patarimai gali sumažinti jūsų organizmo absorbuotą geležies kiekį.

Kalcis

Pastebėta, kad kalcio, papildomas už kaulų sveikatą, sukelia vidurių užkietėjimą. 2006 m. Balandžio mėn. “Vidaus ligos archyvuose” atliktas tyrimas parodė, kad 13,4 proc. Vyresnių moterų, vartojančių 1200 mg kalcio per parą, yra vidurių užkietėjimas, palyginti su 9,1 proc. Moterų, nenaudojančių papildomo kalcio. Kalcio skyrimas daliomis dozėmis valgio metu arba didesnis kalcio kiekis iš maisto produktų ir mažiau iš papildų yra naudingi būdai, kaip sumažinti šį šalutinį poveikį. Gėrimas daugiau skysčių ir padidėjęs mitybinis skaidulas taip pat gali apriboti ar užkirsti kelią vidurių užkietėjimui. Be to, mažiau kalcio citrato sukelia vidurių užkietėjimą nei kalcio karbonatas.

Vitaminas D

2009 m. Kovo mėn. “Vidaus ligos archyvuose” ataskaitoje pažymima, kad tik 23 proc. Paauglių ir suaugusiųjų Jungtinėse Valstijose turi tinkamą vitamino D kiekį kraujyje. Dėl vitamino D vaidmens kaulų sveikatai ir kitose galimose naudos srityse, vitaminas D yra plačiai prieinamas Kaip priedą. Vitamino D toksiškumas sukelia aukštą kalcio kiekį kraujyje ir susijusį vidurių užkietėjimo požymį. Vis dėlto “Mayo Clinic Proceedings” (“Mayo Clinic Proceedings”) paskelbtame 2015 m. Gegužės mėn. Paskelbtame tyrime per 10 metų peržiūrėjo daugiau kaip 20 000 vitamino D kraujo tyrimo ir padarė išvadą, kad toksiškumas vitaminu D iš papildų yra labai retas.

Žolės ir papildai

JAV maisto ir vaistų administracija apskaičiavo, kad 2012 m. Rinkoje buvo daugiau kaip 55 000 maisto papildų, kurių kiekvienas galimas šalutinis poveikis. Kai kurie maisto papildai, skirti svorio netekimui, tokie kaip chitozanas, žaliosios arbatos ekstraktas ir didelės chromo dozės, yra susiję su vidurių užkietėjimu. Bet koks papildas, kuris veikia kaip vandens tabletes, gali sukelti dehidrataciją ir sukelti vidurių užkietėjimą. Jei jus domina žolelių ar papildų vartojimas, aptarkite su gydytoju, vaistininku ar dietologu galimus pavojus, naudą ir šalutinius poveikius.

Saugos patarimai

Nors vidurių užkietėjimas paprastai nėra gyvybei pavojingas simptomas, jis gali būti skausmingas, nepatogus ir paveikti jūsų gyvenimo kokybę. Jei jūsų vidurių užkietėjimas yra susijęs su jūsų maisto papildais, yra priemonių, kurių galite imtis, kad sumažintumėte šį šalutinį poveikį. Tačiau, kadangi tam tikros sveikatos būklės ir receptiniai vaistai taip pat gali sukelti vidurių užkietėjimą, geriausia, kad jūsų simptomus įvertintų gydytojas. Kreipkitės į gydytoją nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei turite vidurių užkietį, susijusią su sunkiu pilvo skausmu, karščiavimu arba vėmimu.