Kada tu gali naudotis po stento įkėlimo?

Stentas – tai vielinis tinklelis, kuris atveria arteriją, kai yra blokada, veikianti kraujo tėkmę. Užblokavimą sukelia riebalinis užteršimas, o nuosėdos gabalas gali sulūžti ir sukelti širdies smūgį ar insultą. Stendo pateikimas yra invazinė procedūra, kurią reikia atidžiai stebėti iš karto po jo atlikimo. Jūsų gydytojas gali pasakyti, kada galima saugiai naudotis praėjus stentui.

Angioplastiko ar stento procedūros metu jūsų gydytojas įterpia nedidelį, lankstųjį vamzdelį, vadinamą kateteriu per arteriją jūsų kirkšnyje, kojoje ar rankoje. Įpurškiamas dažiklis, todėl kraujotaką per arteriją gali stebėti gydytojas, atliekantis procedūrą. Baliono kateteris ir tada stentas perkeltas į užblokavimo vietą. Balionas pripumpuojamas, kad atidarytumėte arteriją, kurioje yra užkimšta, tada nuleidžiama ir pašalinama, kol stentas paliekamas vietoje.

Po to, kai yra stentas, jums paprastai skiriamas anti-krešėjimo vaistas tam tikru laikotarpiu, kad būtų išvengta gyvybei pavojingų kraujo krešulių. Bet kokia traumos metu gauta sužalojimas gali būti pavojingas, kai esate šio tipo vaistų, todėl norėtumėte aptarti tinkamą fizinį aktyvumą su savo gydytoju. Nacionalinis širdies plaučių ir kraujo institutas nurodo, kad po stento procedūros reikia vengti intensyvaus fizinio krūvio treniruotės ir sunkaus pakėlimo. Jūsų gydytojas gali pasakyti, kada fizinis aktyvumas yra saugus.

Pratęsiant pratimą po stento įnešimo gali sukelti nerimą. Pratybų mastas priklauso nuo jūsų dabartinės fizinės formos ir sveikatos būklės. Jei praeityje veikėte, tikriausiai nėra jokios priežasties, kodėl negalėsite atnaujinti savo normalaus aktyvumo lygio po stentų pateikimo. Lėtai pradedant vidutinio sunkumo pratybų režimą gali būti patartina, nes jis skatina širdies sveikatą. Prieš pradėdami naudotis bet kokia forma, visada pasitarkite su gydytoju.

Per pastaruosius kelerius metus “Medtronic” dvynių miestų maratono dalis buvo pasirinkta “Medtronic Global Heroes” programos dalyviams, kurie pasinaudojo medicinos technologijomis. 2009 m. Programos kapitonas Albertas Salazaras, kuris pats buvo pats širdis, paskatino bėgikus, kuriems buvo taikomi stentai. “Salazar” patvirtino “Medtronic”, kad žmonės su koronariniais stentais galėjo būti taikomi, jei nebūtų dabartinės negydytos širdies ligos.

Apie “Stent” vietą

Atsargumo priemonės

Pratimai

Medtronic maratonas