Ką daryti, kai du mėnesius amžiaus turi kosulį

Kosulys yra jūsų 2 mėnesių amžiaus kūdikio natūralus būdas pašalinti skreplius, gleives ir kitus skysčius iš jos gerklės, plaučių ir nosies kanalų. Tačiau, kaip teigia Evanas Forsteris žurnalo “American Baby”, vaikai, jaunesni nei 4 mėnesių amžiaus, labai nesikausina, nebent tai yra rimta problema ar ligos, todėl būtina suprasti, kodėl tai įvyksta ir ką galite tai padaryti.

Nustatykite priežastis

Įvertinkite savo kūdikio simptomus, kad nustatytumėte jo kosulį. Karščiavimas kartu su čiaudėjimu, žemo lygio karščiavimas, niežtinčios akys ir sloga, kartais rodo įprastą šalčio būklę. Jei kosulys neišnyksta ir kartu yra gleivių drenažas, jūsų kūdikis daugiau kaip tikėtina kenčia nuo alergijos ar astmos. Jūsų kūdikiui gali būti kvėpavimo sincitizinis virusas, RSV, jei jo kosulys laikui bėgant pablogėja arba yra sunku kvėpuoti. Krupsas skamba bjaurus ir linkęs pablogėti naktį.

Atleisti simptomus

Paspauskite keletą lašelių fiziologinio tirpalo į savo kūdikio nosį ir paskui įpilkite gleives su lemputės švirkštu. Tai padės sušvelninti kosulį, nulupus gleivių gleives ir pašalinant jį iš nosies kanalų ir gerklės. Pakelkite savo kūdikio kepurėlę sukdami keletą rankšluosčių ir padėkite juos po savo kūdikio čiužinio galvos. Arba leiskite savo kūdikiui miegoti savo automobilio sėdynėje arba sūpynės metu, kad skystis nesukeltų nuo jo gerklės ir sukeltų kosulį. Padovanokite savo kūdikiui šiltą vonią, kad nuramintumėte ir sudrėkintumėte kvėpavimo takus.

Skambinkite savo kūdikio gydytojui

Kreipkitės į savo pediatriją, jei kartu su jūsų kūdikiu susižeidžia kvėpavimas, karščiavimas, greitas kvėpavimas, didelis dirglumas, triukšmingas ar muzikinis kvėpavimas ar švokštimas. Skambinkite pagalbos tarnyboms, jei jūsų kūdikis pradeda kleisti kraują, pasireiškia dehidratacijos požymiai arba liežuvis, veido ar lūpų liežuvis arba mėlynas atspalvis. Šie simptomai gali būti sunkios komplikacijos ar ligos požymiai, tokie kaip pneumonija ar kosulys.

Užkirsti kelią pasikartojimui

Kadangi miego trūkumas silpnina imuninę sistemą ir daro jūsų vaiką labiau linkę į ligą, įsitikinkite, kad jūsų kūdikis maudosi kasdien maždaug 18 valandų. Per dieną kleiskite savo kūdikį ir dažnai napsite, o ramioje ir ramioje miego aplinkoje miegoti. Uždenkite langus užuolaidomis, kad užblokuotumėte gatvių apšvietimą ar mėnulio šviesą ir mėgaukitės raminančia muzika ar baltos spalvos triukšmo mašina. Saugokite savo namus, dezinfekuodami skaitiklius, durų rankenas ir žaislus, dažnai naudodami antibakterinius servetėles ar baliklį.