Bėgių kelio bandymo protokolas

Yra daugybė treniruoklių treniruočių ir streso testų, tačiau dažniausiai naudojamas treadmill rampas yra Bruce protokolas. Tai lengviausia valdyti ir yra plačiai prieinama klinikinėse ir fitneso vietose. Jame įvertinamas maksimalus deguonies įsisavinimas arba VO2max. Tai yra didžiausias testas, todėl dalyviai imsis, kol jie fiziškai negalės tęsti.

Tikslas

Šis testas gali būti naudojamas visoms gyventojų grupėms, pavyzdžiui, suaugusiems, sportininkams ir vyresnio amžiaus žmonėms. Vidutiniškai suaugusiems ir sportininkams šis bandymas skirtas įvertinti VO2max arba didžiausią deguonies kiekį. Tai yra deguonies kiekis mililitruose, kurį jūsų kūnas gali naudoti už kilogramą kūno masės per minutę. VO2 max rezultatai išreiškiami kaip ml / kg / min. Bruce’o protokolas yra vyresniųjų žmonių apkrova, siekiant įvertinti jų širdies ir kraujagyslių ligų ar anomalijų riziką. Vyresni suaugę vartojate EKG, ant jų krūtinės įdedami mazgai, todėl profesionalus gydytojas gali stebėti širdies ydas.

Protokolas

Pagal “Sports Fitness Advisor” Bruce protokolą sudaro ne daugiau kaip 10 trijų minučių etapų. Dalyvis pradeda vaikščioti ant bėgimo tako 1,7 km / h ir 10 procentų nuolydžio. Kiekvienas etalonas padidinamas 2 procentais. Greitis padidinamas kiekviename etape, pradedant nuo 1,7 km / h, o vėliau iki 2,5 km / h, 3,4 km / h, 4,2 km / h, 5,0 km / h, 5,5 km / h, 6,0 km / h, 6,5 km / h, 7 km / h, o dešimtoji – 7,5 km / 28 proc. Tai yra aukščiausias etapas, tačiau kadangi tai yra didžiausias testas ir dalyvis išlieka, kol jie pernelyg pavargę tęsti, tai greičiausiai baigsis ilgai, kol pasieks šį etapą.

Rezultatai

Laikas, kurio reikia testui užbaigti, yra tiesioginis matavimas vertinant VO2max. Tiksli amerikietiško sporto medicinos koledžo pateikta formulė yra VO2max = 14.7614.76 – (1.379 × T) + (0.451 × T²) – (0.012 × T³), kur T yra laikas, kada sustabdysite testą. Arba galite naudoti skaičiuotuvą (žr. Nuorodas). Kuo aukštesnis VO2 max, tuo sveikiau vertinamas. Dalyviams, turintiems streso testą su EKG, gydytojas stebi širdies ritmą. Jei dalyvis gali sportuoti iki 85 procentų savo maksimalaus širdies ritmo be nenormalių EKG modelių, jie laikomi sveikais.

Rezultatų vertimas

VO2 max yra maksimalus deguonies suvartojimas, tačiau taip pat yra ankstyvos mirties prognozė. Turint mažą VO2max gali būti požymis, kad jums reikia daugiau širdies ir kraujagyslių aktyvumo, kad jūsų širdis ir plaučiai būtų stipresni ir veiksmingesni. Amerikos vyrų sporto taryba teigia, kad vidutinis vyrų ir moterų kolegijų amžius VO2max turėtų būti atitinkamai 42 ml / kg / min ir 38 ml / kg / min. Remiantis “British Medical Journal” atliktu tyrimu, Bruce protokolas turi 70 proc. Sėkmės rodiklį prognozuojant vainikinių arterijų ligą arba širdies ligas vyresnio amžiaus žmonėms, todėl tai yra vienas iš efektyviausių metodų.

Kontraindikacijos

Bruce protokolas neturėtų būti skiriamas vyresnio amžiaus žmonėms ar įtariamiems širdies ligomis. Jei dalyvis sirgo ūminiu miokardo infarktu per keturias ar šešias dienas, nestabili krūtinės angina arba skausmas krūtinėje per pastarąsias 48 valandas, nekontroliuojama hipertenzija per 220/120 mmHg arba neseniai buvo aortos chirurgija, neatlikus testo.