Treniruokliai

Populiarus treniruočių įrankis, svorio narveliai padeda sportuoti entuziastams ir konkurencingiems sportininkams išlikti formos. Svorio keltuvai naudojami įvairiems fitneso komponentams gerinti ir nukreipti į įvairias raumenų grupes. Paprastai naudojamas iš durų, svorio narveliai gali būti naudojami beveik bet kokio paviršiaus, nors vilkimas ant betono ar panašių paviršių gali būti labai triukšmingas.

Kas yra svoris sled?

Svorio narveliai paprastai pagaminti iš metalo ir yra dviejų tipų. Kai kuriuose dizainuose naudojama tvirta metalinė plokštė su apverstu priekiniu kraštu, o kitos – dvigubos lygiagrečios bėgikliams. Abiejų rūšių keltuvai turės vieną ar daugiau vertikalių laivų, ant kurių gali būti pakrauti svoriai, ir kilpą, per kurį galima pritvirtinti vilkimo dirželius. Vilkimo dirželiai, paprastai pagaminti iš labai stipraus nailono ar panašios medžiagos, gali būti laikomi rankose arba tvirtinami aplink juosmenį diržu, paliekant rankas.

“Weight Sled” privalumai

Traukiamieji sunkieji svoriai vystosi stipriai, o ilgų atstumų traukiant lengvųjų svorių, pagerėja aerobinis fitnesas. “Sprinters” naudoja svorio keltuvus, kurie padeda pagreitinti greitį, o futbolas ir regbio žaidėjai naudoja svorio slenksčius, kad pagerintų kovą ir blokuoja jėgą. Sunkvežimiais naudojamų važiavimo savybių nauda priklauso nuo apkrovų ir vykdomų pratybų.

Žemutinės kūno pratybos

Visuose sledžių pratimuose naudojamos kojos, tačiau kai kurie pratimai yra specialiai suplanuoti žemesnės kūno funkcijoms. Vaikščiojimas ar važiavimas į priekį sukuria veršelius, raumenis ir užpakalines raumenis, o vaikščiojimas ar važiavimas atgal formuoja keturgalvius ir klubo lanksčius. Vaikštant į šoną veikia vidinės ir išorinės šlaunų. Žemesnio kūno pratimai gali būti atliekami laikant vilkimo dirželius rankose arba juos pritvirtinus prie juosmens diržo. Laikydami dirželius rankose, padidėja pagrindinių raumenų ir rankų įtraukimas.

Viršutinės kūno pratybos

Daugelis laisvo svorio ir atsparumo mašinų pratimų gali būti atliekami naudojant svorio keltuvus. Krūtinės spaudos, pėdų muselės, galinės deltos mėsos, eilutės, bicepso garbanos ir tricepso pratęsimai – tai tik keletas pratimų, kuriuos galima atlikti naudojant svorį. Be to, kad dirbtumėte viršutinę kūno dalį, visi šie pratimai taip pat apima šerdį ir kojas vienu metu.

Svorio keteros alternatyvos

Nors jie yra universalūs ir veiksmingi, ne kiekvienas gali patekti į svorį. Tačiau jūs galite padaryti savo, pririšant stiprią lyną aplink seną SUV padangą. Arba galite samdyti mokymų partnerį, kad galėtumėte važiuoti daugybe svorio pravažiavimų. Pavyzdžiui, treniruočių partneris gali švelniai tvirtai laikyti jus, sukeldamas vilkimo diržą aplink savo juosmenį, vykdydamas priekines, atbulines ir šonines sėjimus.

Kai dirbate su svorio riedučiais, būkite atsargūs vykdydami greitą važiavimą, nes varnelės gali įgyti pagreitį ir toliau judėti, kai sustosite, o tai gali sukelti sužeidimus. Be to, jei esate sprinteris, venkite pernelyg didelių sunkvežimių vilkimo, nes, nors jūs padidinsite važiavimo jėgą, jūsų tikrasis greitis gali sumažėti, kai jūsų važiavimo būdas pasikeis, dėl to trumpesnio kampo ilgis.

Atsargiai