Kieta meilė santykiuose

“Tvirta meilė” gali būti susijusi su dviem skirtingais procesais. Vienas iš būdų išlaikyti jūsų asmenines ribas ir orumą santykių kontekste, siekiant išlaikyti savo savigarbą ir užtikrinti, kad jūsų partneris gerbtų jus. Kitas procesas yra terapinis, dažnai prievartinis įsikišimas į mylimo žmogaus gyvenimą priklausomybės ar destruktyviam elgesiui. Abi gali būti taikomos romantiniams santykiams.

Leidžianti

“Įgalinimas” – tai terminas, kuris buvo populiarus dvylikos pakopų alkoholizmo, seksualinės priklausomybės ir kitos priklausomybės elgsenos atkūrimo programomis. Tai remiasi narkomano giminaičio ar draugo, kuris įprastai gelbsti narkomaną, praktiką, taip apsaugodamas jį nuo jo elgesio destruktyvių pasekmių ir tuo pačiu pratęsdamas priklausomybę. Naudojama labiau laisvai, tai gali būti susijęs su santykiu partneriu, kuris savanoriškai toleruoja piktnaudžiaujantį ar nežmonišką elgesį, tuo pačiu išlaikydamas nepageidaujamą elgesį.

Aistros paradoksas

Romantiški santykiai dažnai primena emocinį pjūklą. Kai šis procesas tampa modeliu, vienas partneris siekia kito, labai atsisakęs, dėl kurio paradoksalu netenkina kitas partneris, atstovas. Jei esate persekiotojas, “tvirta meilė” tiek jums, tiek jūsų partneriui reiškia, kad pirmiausia reikia pagarbos ir mylėti antrą, o atstovas turi gerbti kitą partnerį, pasipriešindamas pagundai išvengti. Kitaip tariant, paskatinkite savo partnerį jus elgtis nesilaikydami.

Tough Love Dating Tips

Tvirta meilė “santykių kontekste reiškia išlaikyti vienodą statusą jūsų partnerio atžvilgiu.” Dobsonas “pataria mėgėjams” vienu metu žengti “žingsnį, kad būtų galima sukurti tvirtus pagrindus ilgalaikei laimės daliai. Ar kitaip suteikti savo meiluotojui galimybę susirgti tavimi. Visų pirma, nustatyti teisingus lūkesčius dėl gydymo iš savo partnerio ir būti pasirengusiems visam laikui pasitraukti nuo santykių, jei to negausite, nesvarbu, kiek tai skauda.

Terapinė intervencija

Kai kuriais atvejais romantiškas partneris patenka į priklausomybę ar kitokį destruktyvų elgesį. Tokiais atvejais jums gali tekti pasirinkti tarp jūsų partnerio meilės ir jo gerovės, nes jei įsikišate, jis gali jus nekenčiuoti. Intervencija reiškia, kad turėtumėte ryžtingai susidurti su savo mylimuoju, geriausia dalyvaujant licencijuotam terapeutui, pataria Carlin Flora, žurnalo “Psychology Today” vyresnysis redaktorius. Negalite šlubuoti žodžių, kai apibūdinate, kaip elgesys jūsų artimajam kenkia kitiems, ir jūs turite reikalauti išgirsti. Jei dalyvavote bet kokiu leidžiamu elgesiu, turite paaiškinti, kad jis nebebus tęsiamas. Galiausiai, jūs turite reikalauti, kad jūsų meilužis priimtų tinkamą gydymą.

Empatija

Ten ateina laikas, kai kieta meilė turi duoti empatiją. Narkomanai gali nusižeminti savo elgesį, bet jaučiasi bejėgiai jį pakeisti. Buvęs kokaino ir heroino narkomanas Maia Szalavitz, “Gimė už meile: kodėl empatija yra esminis – ir gresia išnykimas”, bendraautorė pažymi, kad kai kuriais atvejais, kai visi ryšiai su savo mylimuoju, kaip “kietos meilės” Nepageidaujamo elgesio pagreitėjimas ir narkomano mirtis.