Vegetarai ir prasta mityba

“Vegetariškas” nėra vienodo dydžio derinys. Kai kurie vegetarai nepasiduos gyvūnams pagamintiems maisto produktams, o kiti yra gerai, valgydami kai kuriuos kiaušinius ir pieno produktus. Nepriklausomai nuo priežasties, dėl kurios esate vegetaras, tuo griežtesnė esate su savo mityba, tuo labiau tikėtina, kad jūs susidursite su vitaminų ir mineralų trūkumais ir būsite blogai maitinami.

Gyvūniniai maisto produktai, tokie kaip mėsa, paukštiena, kiaušiniai ir pienas, yra vieninteliai natūralūs vitamino B-12 šaltiniai. Augaliniai maisto produktai, kurie yra vegetarinės dietos pagrindas, natūraliai nėra vitamino B-12. Dėl to griežti vegetarai turi didesnę riziką susirgti vitamino B-12 trūkumais. “Samitivej Sukhumvit Hospital” tinklalapyje pažymima, kad 92 proc. Griežtų vegetarų nepakanka vitamino B-12, todėl jiems gresia išnykimas ir anemija ir padidėja koronarinės arterijos ligos rizika. Kad išvengtumėte vitamino B-12 trūkumo, vegetarai turi vartoti maisto produktus, pagamintus vitaminu arba papildyti pagal gydytojo nurodymus.

Geležis randama ir gyvūninės kilmės, ir augalinės kilmės maisto produktuose, tačiau kiekviena jų rūšis skiriasi. Augaliniams maisto produktams yra ne geležies, kuri mažiau absorbuojama nei heme geležis, esanti gyvūninės kilmės maisto produktuose. Dėl to ribojančios vegetariškos dietos gali padidinti geležies trūkumo anemijos atsiradimo riziką. Kruopštus planavimas ir maisto derinimas gali sumažinti geležies trūkumo tikimybę. Geriamieji geležies šaltiniai, tokie kaip avižiniai dribsniai, keptos bulvės, žemės riešutų sviestas ir brokoliai, maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug vitamino C, gali padidinti geležies kiekį, kurį absorbuoja jūsų kūnas.

Kadangi pienas ir kiti pieno produktai yra pagrindinis amerikietiškos dietos kalcio šaltinis, vegetarai, kurie išsiveržė šią maisto grupę, greičiausiai silpnina kalcio kiekį, o tai padeda kurti stiprius kaulus ir vaidina įprastą raumenų ir nervų funkciją. Vegetarai gali patenkinti savo kalcio poreikius, sunaudodami daug kalcio turtingų daržovių, tokių kaip kiškis, kiniškieji kopūstai, tofu ir brokoliai, ir stiprinti gėrimai, pavyzdžiui, sojos pienas.

Vitaminas D veikia su kalciu, kad jūsų kaulai būtų stiprūs. Yra keletas natūralių maisto produktų, kurių sudėtyje yra vitamino D, o tie, kurie daro – kiaušinių tryniai, stiprinti pienas ir kepenys – negali būti vegetariški. Dėl to griežti vegetarai labiau linkę susidaryti vitamino D trūkumus. Vegetarai gali gauti vitamino D vartodami stiprią sojos pieną arba saulės poveikį. Jūsų oda gali sintetinti vitaminą D, veikiant saulės ultravioletinius spindulius.

Išskirtinis vitaminas B-12

Padidinkite savo geležį

Kalcis be pieno

Gauk savo D