Traukiamojo kaklo raumens gydymas

Išvilktas raumenys gali būti tiesiog kaklo skausmas. Ištrauktas kaklo raumenys reiškia kamieną, kuris sužeidžia tam tikrą raumenį arba sausgyslę, jungiančią tą raumenį su kaulais. Nors ištemptas raumenys paprastai nėra rimta būklė, dažnai pasisukant ir pasukant gali būti gana skausminga tokioje srityje kaip kaklas. Tačiau poilsio, vaistų ir kai kurių paprastų namų gydymo būdų dažnai viskas, ko reikia norint gydyti šią bendrą žalą.

Šilumos ir šalčio terapijos

Kaklo raumenų atmaina sukelia uždegimą ir skausmą. Šaltojo apdorojimo, pvz., Ledo paketo, taikymas pirmąsias 2-3 dienas po traumos gali padėti sumažinti patinimą ir skausmą. Po pirmųjų 2 ar 3 dienų terapijos terminis šildymas – su šildomuoju, mikrobangų krosnelės ar net šiltu dušu – padeda sušvelninti kaklo raumenų spazmus, didina kraujo tėkmę ir raumenis. Šilumos ir šalčio gydymas paprastai naudojamas 15-20 minučių kelis kartus per dieną.

Poilsis, atsipalaidavimas ir pratybos

Rekomenduojamas kaklo raumens susitraukimas bent porą dienų, kad sužeistas audinio laikas būtų išgydomas. Liesimas su kaklo pagalve arba mažu valcuotu rankšluosčiu po kaklo užuomazga leidžia raumenims pailsėti. Po pirmojo kaklo skausmo sumažėja, švelni tempimo pratimai gali padėti sumažinti įtampą ir padidinti kraujo tekėjimą į regioną. Lėtai pasukdami galvą į šoną, pritvirtindamas smakrą, ir nulenkiant pečius gali padėti ištiesti įvairias kaklo raumenis. Reikėtų vengti bet kokios pratimo, apsunkinančio kaklo skausmą. Švelnus masažas gali padėti sušvelninti raumenų įtampą ir sušvelninti skausmingą kaklo raumenį.

Vaistiniai preparatai

Kaklo kamieno skausmas paprastai gali būti kontroliuojamas naudojant skausmą malšinančius vaistus be recepto. Geresni yra nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, tokie kaip ibuprofenas (Advil, Motrin) arba naproksenas (Aleve), nes jie padeda kontroliuoti uždegimą ir skausmą. Taip pat yra galimybė naudoti acetaminofeną (tylenolį), tačiau jis neturi priešuždegiminio poveikio. Jei kaklo skausmas yra sunkus, gali prireikti vartoti receptinius skausmo vaistus ir (arba) raumenis atpalaiduojančius vaistus.

Kada pamatyti daktarą

Nors trauktą kaklo raumenį dažnai galima gydyti namuose, kaklo skausmas gali rodyti rimtesnę problemą. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei jūsų skausmas yra sunkus ar blogėja, arba jei Jums pasireiškia simptomai, kurie gali rodyti nervų pažeidimus – pavyzdžiui, raumenų silpnumas peties ar rankų, arba skausmas, tirpimas ar dilgčiojimą, kuris tęsiasi į pečių, rankų ar Krūtinė Taip pat kreipkitės į savo gydytoją, jei kaklo skausmas nepagerėja po 4-5 dienų priežiūros namuose.