Šokolado poveikis hormonams

Nors daug kalorijų ir riebalų, tamsusis šokoladas iš tiesų gali būti naudingas jūsų sveikatai. Šokolado poveikis hormonams gali sumažinti stresą ir slopinti apetitą. Pasak “Cleveland” klinikos, tamsaus šokolado sudėtyje esantys antioksidiniai flavanoliai taip pat gali sumažinti širdies ligų riziką.

Streso hormonai

Šveicarijos mokslininkai “Proteome Research Journal” paskelbtame 2009 m. Tyrime nustatė, kad asmenys, vartoję 40 g tamsaus šokolado kasdien per dvi savaites, sumažino streso hormonų, įskaitant kortizolį ir katecholaminus, šlapimą, nurodydami sumažėjusią produkciją Iš šių hormonų organizme.

Virškinimo trakto hormonai

2010 m. Tyrime, paskelbtame “Regulatory peptidai”, mokslininkai nustatė, kad tamsaus šokolado ir net tiesiog kvapo tamsaus šokolado valgymas tiesiogiai veikia virškinimo trakto hormonus – tuos, kurie veikia apetitą. Moteriški žmonės, kurie valgė ar kvapo tamsų šokoladą, parodė hormoninius apetito slopinimo požymius. Tik tamsus šokoladas kvapo, kuris sukėlė sotumo atsaką tiriamiesiems.

Šokolado pyragas

Daugelis žmonių mano, kad hormonai sukelia šokolado troškulį, ypač hormoninius pokyčius, kuriuos patyrė moterys prieš menstruacijas. Keliuose tyrimuose buvo ieškoma sąsajų tarp šokolado troškimo ir menstruacinio ciklo. 2004 m. Tyrime “Appetite”, kuriame buvo apklausiamos ispanų ir amerikiečių moterys, nustatyta, kad amerikiečių moterys dažniau skaito perimenstrualinius šokolado potraukius nei ispanų moterys. Tiek vyrai, tiek vyrai iš Ispanijos patiria šokolado troškimą valgydami ir studijuodami, o vakarėliuose vyrai ir moterys pranešė šokolado troškulį. Tyrėjai padarė išvadą, kad šokolado troškimas turi kultūrines, o ne fiziologines bazes. “Apetit” paskelbtame 2009 m. Tyrime apklausta moterų priešlaikine ir po menopauzė nustatant, ar šokolado troškimas sumažėjo proporcingai hormoniniams pokyčiams. Tyrime nustatyta, kad šokolado troškimas sumažėjo daug mažiau, nei paaiškintų hormonų pokyčiai, todėl jie galėjo daryti išvadą, kad vien moterų reprodukciniai hormonai nesukelia perimenstrualinio šokolado troškimo.

Šokoladas ir neurotransmiteriai

Šokoladas veikia neurotransmiterius, taip pat hormonus, ir šis poveikis gali būti atsakingas už jo psichofarmakologinį poveikį kai kuriems žmonėms. “Amerikos dietiškų asociacijų žurnalas” rodo, kad šokoladas gali subalansuoti nuotaikos reguliuojančius neurotransmiterius, įskaitant serotoniną ir dopaminą.