“Raynaud” l-arginino nauda

Argininas, dažnai vadinamas L-argininu, yra amino rūgštis, kuri yra daugumoje baltymų. Argininas vaidina svarbų vaidmenį formuojant azoto oksidą, kuris yra vazodilatatorius arba kraujagysles plečiantis agentas. Remiantis MayoClinic.com duomenimis, L-argininas gali padėti gydyti ligas, kurias sukelia prasta apyvarta, pvz., Raynaudo reiškinys. Visada pasikalbėkite su savo gydytoju prieš pradėdami vartoti papildomą vaistą.

Raynaud’s

“Raynaud” yra vadinama liga, kai ji yra pagrindinė liga, nesukelianti kitos ligos. Sąlyga sumažina kraujotaką rankose ir kojose, todėl atsiranda silpnumas, kuris yra labiausiai paplitęs šaltyje. Esant šaltai arba esant stresui, jūsų kraujagyslės sutampa, užkertant kelią pakankamam kraujo tekėjimui. Liga vadinama “Raynaudo fenomenu”, kai ji susieta su kita pagrindine būkle. Kitos sąlygos, dažnai siejamos su Raynaud reiškiniu, yra sunkus rūkymas, vilkligė, riešo kanalo sindromas, reumatoidinis artritas ir cheminė ekspozicija.

Gydymas

Jūsų pirštai paprastai būna baltos, kai yra šalta arba kai esate streso. Dažnai judėjimas į šiltesnę vietą arba ramybė atpalaiduoja Raynaudo simptomus. Maisto papildai, kurie gali padėti palengvinti simptomus, yra vitaminas B-3 arba niacinas, kuris veikia vazodilatatoriais ir gali veikti greičiau nei argininas. Vitaminai, kurių sudėtyje yra daug antioksidantų, pvz., Vitaminai C ir E, gali padėti sumažinti oksidacinį stresą, dėl kurio atsiranda kraujo audinių pažeidimas. Omega-3 riebalų rūgštys gali pagerinti kraujotaką. Nors argininas yra bendras priedas, naudojamas “Raynaud” gydymui, kai kurie tyrimai parodė, kad pirštų ir kojų pirštų ir pirštų apyvarta neišauga, teigia Pasaulinė informacijos centrų skyrius apie integruotą mediciną.

Naudoja

“MedlinePlus” nuomone, L-argininas yra grietinėlė, kurią galite nusilpti ant pirštų ir pirštų, kad padidėtų apyvarta. Diabetai dažniausiai naudoja kremą, kad paskatintų kraujotaką savo galūnėse. Grietinėlė taip pat gali stimuliuoti kraujo pritekėjimą į varpą, kad gydytų seksualines disfunkcijas. Aminorūgštis veiksminga, kad paspartintų žaizdos atkūrimą po operacijos ir sumažintų infekcijų, atsiradusių po procedūrų, skaičių. Jei kojų ar rankų skausmas kyla, kai kraujotakas yra ribojamas, L-argininas gali sumažinti diskomfortą.

Šalutiniai poveikiai

Prieš vartodami arginino papildų ar kremų, turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju, kad būtų lengviau pašalinti Raynaudo šalutinius reiškinius, kad būtų išvengta komplikacijų ar sąveikos su kitais vykstančiais gydymo būdais. Nors aminorūgštis daugumai žmonių yra saugi, ji gali sukelti peršalimą, viduriavimą, podagra ir pilvo skausmą. Tai gali sukelti kraujo nepakankamumą ar kvėpavimo takų uždegimą. Argininas gali pabloginti astmos simptomus ir sukelti žemą kraujo spaudimą. Jūs neturite vartoti L-arginino, jei vartojate vaistus aukštam kraujospūdžiui ar nitratams, kad pagerintumėte kraujotaką. Jei vartojate jį kartu su kitais vyriškos lyties stiprinimo vaistais, galite patirti pernelyg žemą kraujospūdį.