Kodėl pažintinis vystymasis yra svarbus ikimokyklinio amžiaus vaikams?

Dažniausias ikimokyklinio amžiaus vaiko klausimas yra “kodėl?” Vaikų protas nuolat dirba ir apdoroja, o kai žmonės tampa senesni ir subrendę, daugiau sužinoti apie pasaulį, jie sugeba geriau suprasti, ką jie daro, girdi ir mato. Ikimokyklinio ugdymo programos yra skirtos skatinti vaiko pažinimo vystymąsi ir suinteresuotumą mokytis šiuo įdomiu, užimtu amžiu, kad padėtų nustatyti sėkmės lygį vidurinėje mokykloje, koledže ir pilnametystėje.

Kognityvinė plėtra apibrėžta

Kognityvinė raida – tai procesas, kurio metu vaikas moka protą, spręsti problemas ir sąmoningai galvoti. Kognityvinė raida leidžia vaikams nuo 3 iki 4 metų amžiaus vaikams parengti savo klausimus apie aplink pasaulį ir kaip tai veikia. Ikimokyklinio amžiaus vaikai mokosi žaisdami, klausydamiesi, žiūrėdami, klausdami ir darydami dalykų sau. Ši veikla padeda vaiko smegenims vystytis ir suprasti sudėtingesnes mintis ir procesus, kai jie auga.

Akimirkos įvykiai

Pažinimo vystymosi etapai ikimokyklinio amžiaus vaikams yra mokymasis rašyti keletą raidžių ir piešti ratus, identifikuoti kai kurias spalvas ir piešti sudėtingesnius žmones. Kiti etapai apima geresnį abstrakčių sąvokų, tokių kaip skirtumas tarp ryto, vidurdienio ir nakties, supratimą. Vaikams iki ikimokyklinio ugdymo paprastai pradedama dalyvauti labiau vaizdingame žaidime su sudėtingesniais sklypais.

Pradėti anksti

Ikimokyklinis ugdymas padeda ugdyti kognityvinę raidą ir paruošia jaunus vaikus būsimiems iššūkiams – matematikai, skaitymui, kritiniam mąstymui ir problemų sprendimui. Ikimokyklinio amžiaus vaikai pradeda mokytis skaičių, raidžių, žodyno, kalbos – įgūdžių, reikalingų mokytis skaityti pradinėje mokykloje. Ankstyvojoje vaikystėje vyraujanti pažinimo raida gali reikšti sėkmę vėlesniais mokslo metais, nes jaunesni vaikai, įgiję stiprių pažinimo vystymosi įgūdžių, dažnai yra geresni skaitytojai vidurinėje mokykloje.

Žaidimas yra rimtas verslas

Žaidimas yra labai svarbus pažinimo vystymuisi. Ikimokyklinis ugdymas suteikia galimybę struktūriškai ir nemokamai atlikti kognityvinę raidą. Žaidimas skatina sveiką smegenų vystymąsi ir padeda vaikams pasitikėti, pradėti spręsti problemas ir dirbti su kitais. Šie įgūdžiai padeda vaikams ugdyti lyderystės įgūdžius, įgyti grupių įgūdžių ir tapti kūrybingesni – svarbūs įgūdžiai, kuriuos vaikas turi siekti per visą gyvenimą.