Kas yra kinetinės grandinės pratimai?

Visi pratybas apima kinetinę grandinę, kurią Nacionalinė sporto medicinos akademija apibrėžia kaip jūsų nervų, raumenų ir kaulų santykį ar ryšį. Kinetikos grandinė suskirstyta į dvi kategorijas: atvirą kinetinę grandinę ir uždarią kinetinę grandinę, ir ji naudojama apibūdinti ar klasifikuoti pratimus.

Kinetikos grandinės idėja yra ta, kad kiekviena jūsų kūno dalis, įskaitant raumenis, sąnarius ir nervus, turi dirbti kartu, kad būtų sukurta judesiai. Pavyzdžiui, kai jūs atliekate bicepo garbanos, šios kinetikos grandinė yra apie raumenis ir nervus, kuriuos jūsų rankos ir pečiai dirba kartu, kad pasiektų alkūnės sulenkimą, o ne tik apie jūsų bicepso raumenį, kuris dažnai yra jūsų pagrindinis dėmesys šiam užsiėmimui . Vienas iš pagrindinių pratybų konkrečios kinetinės grandinės nustatymo tikslų yra padėti specialistams nustatyti jums geriausias reabilitacijos ar sporto užduotis.

Atviros kinetinės grandinės pratimai paprastai atliekami svorio netekimo padėtyje ir leidžia laisvam judesiui judėti. Pasipriešinimas dažnai naudojamas galūnės pabaigoje, o judėjimas dažniausiai pasireiškia vienoje jungtyje, bet ne visada. Uždaros kinetinės grandinės pratimai atliekami svorio pozicijoje su kelių sąnarių judesiais. Uždaros kinetinės grandinės pratimai laikomi dinamiškesniais, palyginti su atviromis kinetinės grandinės pratimais. Tačiau tiek atviros, tiek uždaros kinetinės grandinės pratybos yra svarbios kiekvienoje pratybų ir reabilitacijos programoje.

Dauguma viršutinės kūno pratimų laikomos atvira kinetine grandine ir apima bicepo garbanos, šoninius pakelimus, tricepso prailginimą ir pečių švytuoklę. Viršutinės kūno kinetikos grandinės pratybos atlieka svarbų vaidmenį jūsų sunkiosios atletikos rutinoje, sporto specifinėse pratybose ir ankstyvoje reabilitacijoje. Kadangi jūsų pečių nelaikoma svorio atraminiu sąnaru, panašiu į klubą, uždaros kinetinės grandinės pratybos dažnai nepaisoma, tačiau yra daug naudos. Tai pratimai, kai jūsų rankos ir rankos yra svorio pozicijoje ir apima stūmimą, priekinę plokštumą ir rutulio stabilizavimą ant sienos ar stalo. Uždaros grandinės pratimai padeda pagerinti sąnario stabilumą, sumažina jūsų sužeidimo riziką ir padeda tinkamai gydyti suspaudus raiščius.

Žemutinės kūno kinetikos grandinės pratimai yra kelio garbanos ir prailginimai, klubo pagrobimas ir adukcija. Šių pratimų tipai yra nedidelio poveikio ir dažnai nukreipti arba atskirti konkrečius raumenis ir sąnarius. Todėl atviros kinetinės grandinės pratimai žemutinei kūno daliai yra naudojamos sunkiosios atletikos programose, siekiant skatinti raumenų augimą ir ankstyvą reabilitaciją padidinti raumenų jėgą be skausmo ir tolesnių sužeidimų. Kita vertus, uždaros kinetinės grandinės pratybos atlieka svarbiausius sporto rengimo uždavinius ir imituoja išankstinę reabilitaciją vykdančias kasdienio gyvenimo veiklą. Jos apima pritūpimus, lunges, laiptų kopimą ir vienos kojos balansą, kurie yra labiau dinamiški ir pažangūs nei Labiausiai atviros kinetinės grandinės pratimai žemutinei kūno daliai.

Kinetinė grandinė

Atidaryti ir uždaryti

Viršutinė kūno dalis

Apatinė kūno dalis