Greito maisto valgymo kiekvienos dienos poveikis

Kadangi žmonės praleidžia daugiau laiko dirbdami ir maudydami maudytis, greitas maistas tapo vis dažniau. Daugelis žmonių kiekvieną dieną valgo visus tris patiekalus iš namų, dažnai greito maisto restoranuose. Nors greitas maistas gali būti laiko ir biudžeto požiūriu tinkamas pasirinkimas, bet kasdienis standartinių mėsainių ir bulvių vartojimas gali sukelti nenumatytų pasekmių tiek liemens, tiek sveikatos būklei. Yra keletas maistingų greito maisto pasirinkimo galimybių daugelyje greito maisto grandinės, tačiau reikia atlikti tam tikrus tyrimus, kad sveikatai būtų galima atskirti nuo kenksmingos.

Nutukimas

Viena svarbiausių greito maisto valgymo kiekvieną dieną pasekmių yra perteklinis kalorijų suvartojimas. JAV dolerio dolerio duomenimis, dauguma “vertingų” patiekalų, patiektų su bulvytėmis ir soda, suteikia daugiau nei 1000 kalorijų per valgį, tai yra daugiau nei pusė vidutinio kalorijų poreikio. Taigi, jei valgysite greitą maistą tris kartus per dieną, jūs galite valgyti 150 procentų jūsų dienos kalorijų poreikių. Ilgalaikis perteklinis kalorijų vartojimas lemia svorio padidėjimą ir nutukimą. Tiesą sakant, CARDIA tyrimas nusprendė, kad vartoti greito maisto daugiau nei dvi dienas per savaitę buvo stipriai siejamas su svorio padidėjimu ir padidėjusiu nutukimo rizika. Ligos, susijusios su nutukimu, yra metabolinis sindromas, širdies ligos, diabetas ir vėžys.

Aukštas kraujo spaudimas

Vienas iš daugelio greito maisto produktų, netgi mažo kaloringumo greito maisto produktų, yra didelis druskos arba natrio kiekis. Šiuo metu populiariose grandinėse, išskyrus vieną iš mažo riebalinio pėdų ilgio sumuštinių, bent 60 procentų rekomenduojama paros dozė yra 2400 mg per parą. Daugelis mažai kalorijų ir mažai riebių maisto produktų dažnai yra druskos pakuotėje, kad jiems būtų patogu. Pasak Amerikos širdies asociacijos, didelis druskos kiekis gali sukelti aukštą kraujospūdį, ypač tiems, kurie turi natrio jautrumą, yra antsvorio ar nutukę.

Širdies ir kraujagyslių ligos

Greitas maistas dažnai taip pat yra supakuotas su pertekliniu cukraus ir sočiųjų riebalų šaltiniais, tokiais kaip majonezas, sūris ir soda. Nors tai reiškia perteklinius kalorijas ir svorio padidėjimą, jis taip pat gali tapti nepriklausomu širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniu. Nustatyta, kad sočiųjų riebalų kiekis padidina bendrą cholesterolio kiekį, o didelis cukraus kiekis gali sukelti metabolinio sindromo simptomus, įskaitant padidėjusį trigliceridų kiekį. Padidėjęs trigliceridų ir cholesterolio kiekis yra širdies ir kraujagyslių sistemos ligos rodiklis ir yra susijęs su padidėjusia širdies priepuolio ir insulto rizika.

Diabetas

Daugelis anksčiau paminėtų sveikatos būklių yra tarpusavyje susijusios, o diabetas – nesiskiria. Per didelis cukraus kiekis, nutukimas ir su metaboliniu sindromu susijęs atsparumas insulinui yra svarbūs diabeto vystymosi rizikos veiksniai. CARDIA tyrimas taip pat parodė, kad greito maisto vartojimas daugiau nei du kartus per savaitę buvo stipriai susijęs su atsparumu insulinui ir padidėjusiu II tipo diabeto rizika. O diabetas labai padidina jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos ligų riziką, taigi, jei atsiranda viena iš šių būklių, jums gali kilti didesnė visų jų rizika.

Ar galite valgyti sveiką maistą kiekvieną dieną?

Nors greito maisto grandinės stengiasi pasiūlyti mažai kalorijų, mažai riebalų ir mažai natrio, vis dar yra sunku nustatyti, ar šie meniu elementai yra tikrai sveiki. Pavyzdžiui, kai kurie greito maisto restoranai savo meniu siūlo salotas, kurių sudėtyje yra daugiau kalorijų ir riebalų nei dideli mėsainiai dėl didelio pridėto sūrio, kepto vištienos ir kaloringų salotų padažų. Geriausias būdas išsiaiškinti, ar konkretus greito maisto maistas yra sveikas, yra žiūrėti į mitybos faktus restorane ar internete. Patikrinkite kalorijų, sočiųjų riebalų, natrio ir cukraus kiekį. Jei nenorite nerimauti su numeriais, užsisakykite variantus, kurie kepti arba kepti vietoj kepti. Be to, sumažinkite arba pašalinkite papildomų kalorijų ir riebalų šaltinius, tokius kaip majonezas, specialūs padažai, sūrio arba kreminės salotos padažai. Galiausiai pasirinkite sveikesnius šoninius variantus, jei jie yra, pavyzdžiui, šalutines saleles ar keptas bulves.