Ciberžolės milteliai ir medus už šaltos opos

1 tipo infekcijos herpes simplex virusas pasireiškia kaip lizdinės plokštelės, vadinamos šalto opos. Jie pasirodo ant lūpų, dantenų ir burnos. Tyrėjai tyrė ir ciberžolę, ir medų kaip antivirusines medžiagas. Nors rezultatai atrodo daug žadantys, reikia atlikti bandymus su žmonėmis, kol gydytojai gali rekomenduoti juos atskirai arba kartu su sąlyga.

Ciberžolė už šaltojo opos

Valgomojo imbiero tipo šaknis, džiovintas ir sumaltas prieskoniams, ciberžolė yra cheminė medžiaga, vadinama kurkuminu. 2008 m. “Van Andel” instituto mokslininkai paskelbė, kad ląstelės, gydomos curcuminu, tapo nepatikimais 1 tipo herpes simplex viruso tyrimams. Tačiau išvada nereiškia, kad ciberžolių milteliai gali sėkmingai slopinti patogeną ir apsaugoti nuo erkių. Eksperimentas panaudojo ląsteles laboratorijoje, o ne tose sudėtingesnėse žmogaus kūno aplinkose. Be to, mokslininkai sąlygoja ląsteles su kurkuminu, o ne su ciberžolių milteliais. Neaišku, ar kiti prieskonių komponentai trukdytų eksperimento rezultatams arba jei kurkumino koncentracija milteliuose yra stiprus prieš virusą.

Medus už šaltojo opos

2007 m. Vasario mėn. Straipsnis “MailOnline” pranešė apie medaus antimikrobines savybes. Nors kūrinys buvo skirtas medui kaip baktericidas, jis taip pat pranešė, kad Velso universiteto mokslininkai įrodė, kad bičių maistas gali gydyti šaltus opos. Bet medus yra sudėtinga medžiaga, jos sudėtis priklauso nuo žiedadulkių šaltinio. Universiteto mikrobiologas Rose Cooper sako, kad, pavyzdžiui, arbatmedžio medus yra tas, kuris slopina bakterijas, rūgština žaizdų paviršių. Kiti medaus rūšys nužudo mikrobus po to, kai medus chemiškai pasikeičia į vandenilio peroksidą po praskiedimo. Cooper taip pat įspėja, kad kai kurie medaus rūšys nešioja sporas, sukeliančias botulizmą ir gangreną. Taigi, išliejant šaltą opos lieknąja medžiaga, iš tiesų gali atsirasti lipni padėtis. Kaip nurodo Velso mikrobiologas, žmogaus klinikiniai tyrimai turi būti išbandyti įvairiais medaus rūšimis, kol medicinos bendruomenė gali pradėti teikti rekomendacijas.

Herpes simplex virusas 1

Pasak PubMed Health, 1 tipo herpes simplex virusas yra toks visur, todėl jis užkrečia daugumą JAV gyventojų. Pacientas patenka į veidų nervus ir yra aktyvesnis kai kuriuose asmenyse nei kiti. Kai kurie žmonės, kurie yra užsikrėtę, niekada negali susidaryti šaltos opos, o kiti dažnai juos. Lizdeliai natūraliai išnyksta be gydymo per dvi savaites nuo išsiveržimo.

Apsvarstymai

Kepurėlių miltelių, skirtų šaltam opos, svarstymas, nepamirškite, kad kurkuminas nėra tas pats kaip džiovintas prieskonis. Mokslas dar turi pateikti žmogaus bandymų rezultatus kartu su informacija apie sėkmingą veikliosios medžiagos koncentraciją, kol gydytojai gali nurodyti, kad tai yra perspektyvus gydymas. Tas pats pasakytina ir apie medų, kur klausimas tampa vis sudėtingesnis dėl visų skirtingų augalų žiedadulkių kintamųjų. Be to, didžioji dalis lengvai prieinamų medaus tyrimų parodo savo potencialą kaip antibiotiką, nes jame nėra daug pasakyta apie antivirusines savybes. Kol nebus atliktas daugiau tyrimų, geriausias variantas gali būti, kad jūsų šalto opos perduotų savo kelią. Jei jie yra patvarūs ir nepatogūs, pasitarkite su gydytoju dėl galimybės naudoti antivirusinį vaistą.