Būdai rameno makaronai su žemės riešutų sviestu

Populiari kolegijos studentų virtuvė, “Ramen” makaronai yra lengvai pagaminti ir nebrangūs pirkti. Tradiciškai virti į puodą verdančio vandens ir kartu su uždaru didelės natrio prieskonių pakuotės, jūs valgote makaronus kaip sriuba ar išleiskite ir mėgaukitės makaronų patiekalais. Norėdami pridėti šiek tiek baltymų į makaronus, apsvarstykite galimybę į mišinį įtraukti kai kuriuos žemės riešutų sviestas. Nors tai gali atrodyti kaip neįprastas derinys, yra keletas paprastų ir skanių būdų, kaip Ramen makaronai sujungti su lygiu ir kreminiu žemės riešutų sviestu

Paverskite tradicinius rameno makaronus į tajų įkvėptą patiekalą, sujungdami makaronus su aštriais žemės riešutų padažu. Nors galite pagaminti žemės riešutų padažą pagal savo pageidavimus, daugelyje receptų reikia sojų padažo, kreminio žemės riešutų sviesto, česnako ir čili miltelių arba raudonųjų pipirų dribsnių. Kai jūsų makaronai yra virti ir padažo ingredientai sumaišomi, tiesiog sumaišykite makaronus padažu ir gerai sumaišykite. Nepamirškite įdėti supjaustytos vištienos ar jautienos, svogūnų, morkų, agurkų, paprastųjų pjuvenų ar bet kokio tipo daržovių. Pagal pageidavimą patiekalas gali būti patiekiamas karštai ar šaltai.

Prieš kepdami “Ramen” makaronus, pirmiausia norėtumėte marinuoti makaronų bloką. Jei norite į indą įtraukti žemės riešutų sviestą, pasirinkite Azijos įkvėptą padažą, pavyzdžiui, teriyaki arba Szechuan padažą. Naudokite lygias dalis vandens ir padažu marinuoti makaronų bloką, jis yra paruoštas griliui, kai jis tampa lengvas. Tačiau vengti palikti jį marinatu per ilgai arba jis sulaužys. Griliuokite ant vidutinės ugnies apie tris minutes iš abiejų pusių. Tai daroma, kai jis tampa traškus ir pasidaro aukso rudos spalvos. Patiekite su žemės riešutų panašiomis padažu pusėje. Maisto tinklo virėjas Ellie Krieger rekomenduoja panardintą padažą iš kreminio žemės riešutų sviesto, vištienos sultinio, sojų padažo, rudojo cukraus, imbiero, česnako ir čili dribsnių.

Jei ieškote greito ir lengvo užkandžių, kad suteiktumėte energiją ir patenkintų savo saldus dantis, apsvarstykite galimybę pagaminti traškus žemės riešutų sviestą rameno užkandžius. Šiam užkandžiui jums reikės neraugintos Ramen makaronų. Jūs norėsite susmulkinti makaronus į labai mažus gabalėlius, naudodami ritinėlį arba mėsą. Kai makaronai susmulkinti, sumaišykite su kai kuriu žemės riešutų sviestu ir medumi. Jei mišinys yra tikrai lipnus, pridėkite šiek tiek miltelių pavidalo pieno, kad jis tvirtai įsitvirtintų. Nepamirškite įdėti papildomų ingredientų, tokių kaip šokolado drožlių, razinų, kapotų migdolų arba džiovintų vyšnių. Kai visos sudedamosios dalys sumaišomos, supilkite į mažus kamuoliukus ir šaldykite 30-60 minučių, kad rutuliai sukietėtų.

Jūsų nepantiškos rameno makaronai taip pat gali būti naudojami saldus deserto picos. Dėl šios idėjos, jūs norėsite, jei įmanoma, pertraukite makaronų plytą į mažesnes, plonesnes dalis. Nors tai nėra būtina, šis paprastas žingsnis leis valgyti desertinę picą. Neišdirbtos makaronai bus jūsų deserto picos pluta. Skleiskite žemės riešutų sviestą virš kiekvieno ramen makaronų pluta viršuje. Tada sumaišykite su bananais ir ištirpsta tamsus šokoladas skaniai ir sveikai. Norėdami, kad desertinė pica būtų šiek tiek daugiau malonus, karamelizuokite bananus su medumi ir rudojo cukraus į keptuvę ant vidutinio karščio.

Noodle su žemės riešutų padažu

Kepta Ramena su žemės riešutų panašiomis padažu

Traškūs žemės riešutų Ramen užkandžiai

Ramens desertas picos