Ar mano spuogai išnyks, kai man pasieks vyresnio amžiaus?

Spuogai yra liūdnai serganti paaugliai. “Nemours” vaikų sveikatos tinklas paaiškina, kad beveik 80 procentų paauglių kenčia nuo spuogų. Kai kurie iš jų tik kelis, o kitiems – sunkūs protrūkiai. Kartais problema išsiskiria suaugusiesiems, bet kartais ir užkariauja. Jis gali netgi išnykti daugelį metų, kol daugiau spuogų atsiras vėliau gyvenime.

Priežastis

Paprastai laikui bėgant nuo spuogų yra paauglystėje, nes natūralūs hormoniniai brendimo pokyčiai daro odai daugiau tepalo aliejaus riebalų. Pasak Mayo klinikos, kartu su negyvomis odos ląstelėmis užstrigo plaukų folikulai, todėl spuogas. Bakterijos kartais jungiasi su mišiniu, todėl ligos protrūkis blogėja. Spuogai paprastai sumažėja arba dingsta po brendimo, tačiau kai kurie suaugusieji ir toliau gauna spuogų. Moterys yra labiau paveiktos nei vyrai dėl kosmetikos, nėštumo ir mėnesinių hormonų svyravimų, susijusių su menstruacijomis. “Acne.org” informaciniame tinklalapyje teigiama, kad abiejų lyčių atstovai gali turėti problemų, nes bakterijos tampa atsparios tipiškiems gydymams laikui bėgant.

Laiko rėmelis

Suaugusiųjų spuogai gali pasireikšti bet kuriame amžiuje nuo 20-ųjų iki 40-ųjų metų ir net po to. Pasak “Acne.org”, 25 metai vyrų ir 50 proc. Moterų kovoja su spuogais suaugusiesiems. Moterys gali susidurti su menopauze, kai jų hormonai pasikeičia. Keičiant hormonų terapiją taip pat gali kilti spuogų protrūkiai. “Menopauzės įžvalgos” svetainė paaiškina, kad tokio pobūdžio spuogai paprastai įvyksta nuo 45 iki 60 metų amžiaus.

Charakteristikos

Spuogai pasireiškia suaugusiesiems taip pat, kaip paaugliams. Pasak Mayo klinikos, inkštirų ir whiteheads auga nuo užsikimšusių plaukų folikulų. Juodagalviai turi angą, o baltosios galvutės yra uždarytos. Papulės yra mažos, skaudžios raudonos bangos, tuo tarpu pustules yra pusiau užpildytos ir turi galvą. Smeigtukai yra dideli, tvirti raumenys, o cistos yra dar didesnės ir užpildytos pusiau. Cistos yra blogiausios rūšies spuogų pažeidimas, nes jie gali sukelti randas.

Gydymas

Pasak Mayo klinikos, suaugusieji gali gydyti spuogus su tais pačiais nepageidaujamomis priemonėmis, kurias naudoja paaugliai, įskaitant servetėles ir kremus su benzoilo peroksidu arba salicilo rūgštimi kaip aktyviu ingredientu. Gydytojai kartais skiria antibiotikus, tačiau jie gali būti ne tokie pat veiksmingi su atsparių bakterijų turinčiais suaugusiaisiais. Vaisingo amžiaus moterys, nenorėdamos pastoti, gali naudoti kontraceptines tabletes.

Prevencija

Spuogų prevencija yra sudėtinga, nes ją sukelia fizinis procesas, kurio sunku nutraukti. “Acne.org” paaiškina, kad veido prausimas nepašalina aliejaus ir gali sudirginti ir pabloginti spuogus. Jei esate su spuogus turintis suaugęs žmogus, plaukite veidą ne daugiau kaip du kartus per dieną su labai lengvu muilu. Naudokite rankas, nes rankšluosčiai ir rankšluosčiai yra pernelyg grubūs. Moterims gali būti suteikta pagalba, naudojant nekomedogenines kosmetikos priemones, kurios neapslėptų aliejaus porose ir kruopščiai pašalinus makiažą kas vakarą.