Kas yra vitaminas biotinas geras?

Biotinas, taip pat žinomas kaip vitaminas H, yra vienas iš B sudėtingų vitaminų, kurio jums reikia išlaikyti optimalią sveikatą. Pasak integruoto gydytojo dr. Andrew Weil, biotino trūkumas pasitaiko santykinai retai. Jums nereikia daug biotino, ir tai lengvai galima rasti keliuose maisto produktuose. Tačiau gydytojas gali rekomenduoti naudoti biotines papildas, jei vartojate tam tikrų vaistų ar turite reikiamų sveikatos sutrikimų, dėl kurių kyla biotino trūkumas.

Daugiau apie biotiną

Pasak “Merilendo universiteto” medicinos centro, arba “UMMC”, “B” vitaminai, tokie kaip biotinas ar vitaminas B7, padeda jūsų kūnui paversti angliavandenius į naudingą kurą, kurį jūsų kūnas naudoja energijai. B vitaminai yra būtini sveikai nervų sistemai, taip pat padeda metabolizuoti riebalus, baltymus ir amino rūgštis. Biotinas yra labai svarbus sveikos vaisiaus vystymuisi, todėl nėštumo metu reikia tinkamai vartoti šį vitaminą. Jūs gaunate didžiąją dalį šio vitamino B savo dienos racione. Pasak “MayoClinic.Com”, gydytojas turi nustatyti papildomų vitaminų papildų poreikį spręsti sveikatos problemas.

Maistas su biotinu

Biotinas randamas daugelyje maisto šaltinių. Dr Weil teigia, kad maisto produktai, kuriuose yra daug biotido, yra miežiai, alaus mielės, sustiprinti grūdai, kukurūzai, organiniai mėsos produktai, tokie kaip kepenys, kiaušinių tryniai, pienas, sojos, kviečių sėlenos ir karamelė. Kiti šaltiniai biotinas yra avokados, brokoliai, žiediniai kopūstai, sūriai, žuvys, pupelės, vištiena, grybai, riešutai, bulvės, kiauliena ir špinatai, sako jis.

Biotino trūkumas

Pasak UMMC, biotino trūkumas yra nedažnas. Žmonės, kurie jau ilgą laiką maitina į veną, gali patirti biotino trūkumą, taip pat tuos, kurie ilgą laiką vartojo priešuždegiminius vaistus ir antibiotikus. “MayoClinic” rodo, kad kai kurie žmonės gimsta su genetiniu sutrikimu, dėl kurio atsiranda biotino absorbcijos problemų. Biotino trūkumo simptomai yra plaukų slinkimas, burnos kampų įtrūkimai, sausos akys ir oda, nuovargis, nemiga, depresija ir apetitas. Kalba taip pat gali tamsėti spalvos, išsipūsti ir tapti skanus.

Jūsų biotino poreikiai

Kadangi biotino trūkumas yra toks retas, MayoClinic.Com sako, kad nėra rekomenduojamų šio vitamino dienos dozių. Tačiau rekomenduojama paros dozė paaugliams ir suaugusiesiems svyruoja nuo 30 iki 100 mcg. Kūdikiams ir vaikams nuo gimimo iki 3 metų turi būti skiriama nuo 10 iki 20 μg. Vaikams nuo 3 iki 6 metų turėtų būti 25 mikrogramai, o nuo 6 iki 10 pacientams turėtų būti skiriama 30 mikrogramų. Kai kurie žmonės vartoja biotino papildus, kad gydytų spuogus, egzemą ir plaukų slinkimą, tačiau MayoClinic.Com sako, kad nėra galutinių įrodymų, kad biotinas padeda spręsti šias problemas.

Perspėjimai ir susirūpinimas

Biotinas laikomas saugiu ir netoksišku, net ir didelėmis dozėmis, sako UMMC. Joks šalutinis poveikis nėra susijęs su biotinu, tačiau JAV maisto ir vaistų administracijos biotino papildai yra laikomi maisto papildais – jie nelaikomi vaistu. Biotino papildai negali reikalauti, kad būtų galima gydyti ar išgydyti kokią nors medicininę būklę, taip pat užtikrinti, kad šie produktai būtų saugūs ir veiksmingi. Prieš vartodami papildomą biotiną, kad galėtumėte spręsti konkretų sveikatos problemą, kreipkitės į savo pirminę sveikatos priežiūrą.