Balti smūgiai mano ausų viršuje

Nors mažos, neskausmingos ausų viršuje esančios iškylos gali atrodyti ne kaip grėsmė jūsų gerovei, saulės spindulių poveikiui ar išspaudimui, dažnai reikia operacijos. Pripažįsta, kaip rūpintis ausimis, kad apsaugotų jūsų sveikatą, ir pranešti savo gydytojui, prieš pradėdami vartoti bet kokią priemonę odos problemų šalinimui.

Reikšmė

Riebiosios cistos, kartais vadinamos epidermoidiniais cistatais, yra baltos arba geltonos raumenys, kurios lėtai auga po oda ant ausų, veido ir genitalijų, nors jos gali pasirodyti ir ant nagų bei kitų kūno dalių. Patarimai dažniausiai nesukelia skausmo ar reikalauja gydytojo priežiūros, nors kai kuriais atvejais infekcija reikalauja chirurginio gydymo siekiant išvengti randų. Kai kurios riebalinės cistos sukelia odos vėžį.

Rizikos veiksniai

Jūsų rizika padidėja riebalinių pūslelių ausų viršuje, jei turite spuogus arba praleidžia daug laiko saulėje, arba jei patiriate trauminį odos sužalojimą. Vyrai, kurie baigė brendimą, turi didesnę tikimybę, kad būklė yra didesnė negu moterys ar tie, kurie dar turi būti brendžiami. Kai kurie naftos pagrindo kosmetika ir kremai sukelia mažus riebalų cistos, vadinamos milia. Mažos iškilimų taip pat gali atsirasti, kai jūsų oda kenčia nuo saulės.

Efektai

Užkrėstas riebalinis ar epidermoidinis kraujas ant ausies dažnai išskiria sunkią geltoną medžiagą, kuri turi nemalonų kvapą. Galite pastebėti paraudimą ir pasisveikinimo vietas aplink pakilimą, taip pat nedidelę angą, kuri yra prijungta prie juodmedžio. Ausies smūgiai, kad plyšimas reikalauja greitos priežiūros. Kai kurie žmonės su riebalinėmis cistomis, kurios tampa kietos arba užkrėstos, sukuria plokščiąjį ar bazinį odos vėžį.

Apsvarstymai

Venkite suspaudimo ar skutimo kaukės cistose ant ausų, kad sumažintumėte savo plyšimo ar infekcijos pavojų. Padėkite savo gydytojui nustatyti, kaip tinkamai gydyti probleminius ausų kamščius, pateikdami savo vaistų sąrašą, įskaitant bet kokius vaistažolių papildus ar vitaminus. Informuokite savo gydytoją, jei jaučiate didelį spuogus, sunkų odos pažeidimą ar anksčiau pasitaikančią riebalinę cistą.

Potencialus

Jūsų gydytojas gali pasiūlyti leisti ausų sukimąsi, kuris nesukelia nepatogumų ar nėra uždegimo ar infekcijos požymių natūraliai išgydyti. Nugarai, kuriems reikalinga medicininė pagalba, dažniausiai gauna chirurginį drenažą arba visiškai ištrinami. Kai kuriais atvejais kortikosteroidų injekcijos suteiks pagalbą be būtinybės operuoti, o gydymas išgarins riebalinį ausį su anglies dioksido lazeriu ir gali sumažinti randų riziką.

Pasak MayoClinic.com, nors negalima išvengti riebalinių ausų išsekimo, apriboti jūsų laiką saulėje ir nutraukiant kosmetikos be aliejaus naudojimą, sumažėja jūsų galimybė mažiems cistams, vadinamiems milia. Kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia ausų raumenys, kurie greitai auga ir atsiranda dėl diskomforto.

“Expert Insight”