Nealkoholinių gėrimų trūkumai

Iki 1950 m., 6,5 uncijos buvo standartinio dydžio sodos buteliai. Dabar 20 colių buteliukai yra standartiniai, bet dar didesni 42-uncijų buteliukai, tai reiškia, kad gaiviųjų gėrimų vartojimas toliau didėja. Remiantis straipsniu, paskelbtu 2011 m. “Prevencinėje medicinoje”, 2009 m. Vidutinis amerikietis suvartojo 31 galoną įprastų gaiviųjų gėrimų. Iš gėrimų kalorijų yra tuščių kalorijų be maistinės vertės. Kartais soda nekenks jums, tačiau per daug gerti gali sukelti svorio padidėjimą ir sveikatos sutrikimus.

Svorio priaugimas

Harvardo universitete teigiama, kad padidėjęs cukraus gėrimų, tokių kaip soda, vartojimas yra didelis nutukimo epidemijos veiksnys. 20-osios soda yra 240 kalorijų, o 64-uncija gaivinamojo gėrimo yra daugybe 700 kalorijų. Dr Christopher Ochner, pedikiūro ir paauglių medicinos pedagogų profesorius Icahn medicinos mokykloje Sinajaus kalne, “Fox News” pranešė, kad jei kasdien geriate colos baką, per metus gausite 14,1 svarų. Per didelis svorio padidėjimas kelia riziką susirgti diabetu, tam tikromis vėžio formomis, artritu, širdies ligomis ir insultu.

Širdies liga

Pernelyg didelis svorio padidėjimas sukelia širdies ligas, tačiau taip pat sudedamosios dalys soda. “Sinajaus kalno” širdies sveikatos programos medicinos direktorė Dr Mary Ann McLaughlin sakė “Fox News”, kad natrio ir kofeino nealkoholiniai gėrimai kelia pavojų jūsų širdžiai. Natris padeda išlaikyti skysčių kiekį, o kofeinas padidina širdies ritmą ir kraujospūdį. 2012 m. “Circulation” paskelbta analizė paskatino daugiau nei 42 000 vyrų ir atrado tuos, kurie gėrė vieną saldų gėrimą per dieną, padidino širdies priepuolio riziką, palyginti su tais, kurie retai arba niekada nevalgė cukraus gėrimų.

Diabetas

Daugeliui žmonių sunku valgyti tik vieną slapuką, o tai yra todėl, kad cukrus yra priklausomas. Jei geriate gaiviuosius gėrimus, cukraus kiekis kraujyje padidėja, o jūsų kūnas gamina insuliną, kad subalansuotų šį svogūnėlį. Jūsų cukraus kiekis kraujyje tada sugenda ir jūs ieškote daugiau cukraus užpildytos soda kompensuoti. Pasak Dr. Ochner, laikui bėgant jūsų kūnas tampa atsparus insulinui, todėl nesugeba suvartoti cukraus ir sukelti diabetą. Pagal 2010 m. “Diabetės priežiūra” paskelbtą metaanalizę, jei geriate vieną ar du gaivieji gėrimai per dieną, padidinsite 2 tipo diabeto riziką 26 proc.

Dantų problemos

Jei pageidaujate vengti dantų gydytojo, supjaustykite gaiviuosius gėrimus. Bakterijos jūsų burnoje kyla dėl cukraus. Jie maitina juo ir gamina rūgštį, kuri nešioja danties emalį, sukeliančią ertmę. Naujojo Džersio odontologas Dr. Howardas Glazeris sakė “Geresniems namams ir sodui”, kad jūs galite išvalyti savo ertmę per pusę, skalaukite burną vandeniu iš karto po geriamo soda.

Podagra

Podagra yra būklė, kai jūsų kūnas turi per daug šlapimo rūgšties, todėl jūsų sąnarys tampa patinę ir uždegimos. 2010 m. Paskelbtoje Amerikos medicinos asociacijos žurnale paskelbtoje Slaugytojų sveikatos tyrimo duomenų lentelėje, kurioje per pastaruosius 22 metus buvo stebima beveik 80 000 moterų, moterys, gėrę vieną saldų gėrimą per dieną, labai padidino Podagra, palyginti su tais, kurie retai gėrė cukraus gėrimų.