Kokius maisto produktus žmogus neturėtų valgyti po papildymo operacijos?

Atsižvelgiant į John’o Hopkinso medicinos metodą, apendicitas arba jo priedėlio uždegimas yra labiausiai paplitusi pilvo liga, kuri reikalauja skubios chirurgijos, kuri nesuteikia jums daug laiko planuoti ar galvoti apie tai, kaip jis gali paveikti tai, ką valgote. Jūsų priedas nevaidina svarbaus vaidmens virškinimui, todėl jums gali prireikti nekeisti dietos. Tačiau iš karto po operacijos, jums gali prireikti vengti tam tikrų maisto produktų, norint apriboti pilvo skausmą ir lengvai virškinti. Pasakykite gydytojui apie savo mitybą po operacijos.

Po pilvo operacijos gali būti sunku reguliuoti maistą virškinti, ir gydytojas gali pasiūlyti laikytis visos skystos dietos, kurią sudaro skysčiai ir maisto produktai, kurie kambario temperatūroje pasislenka į skystį. Dėl skystos dietos reikia išvengti kieto ar reguliaraus maisto. Tai apima sveikus vaisius ir daržoves, mėsą, naminius paukščius, žuvis, kiaušinius, pupeles, duoną, šaltus grūdus, ryžius, tešlą, riešutus ir sėklą, arba bet kokį maistą, kurį reikia kramtyti. Jūsų gydytojas nustato, kada jums saugu pradėti valgyti įprastą maistą po operacijos.

Net jei jūsų gydytojas Jums reguliariai maitinosi, gali tekti riboti riebalų suvartojimą. Labai riebus maistas yra sunkiai virškinamas, o jei valgote, kai jūsų virškinimo sistema bando atsigauti po operacijos, gali atsirasti viduriavimas. Riebalams apriboti savo mityboje išvengti keptų maisto produktų, grietinėlės, lieso sūrio, nenugriebto pieno, šokolado, pyrago, sausainių, ledų ir maisto produktų, pagamintų su riebalais, tokiais kaip sviestas ar aliejus.

Pagal GIST tarptautinę paramą taip pat turėtumėte vengti maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug cukraus po virškinimo trakto operacijos. Didelio cukraus maisto produktai yra soda, saldainiai, želė, pyragas, ledai ir saldikliai, tokie kaip cukrus ar medus. Nors tai nebūtinai yra susijusi su jūsų chirurgija, per daug cukraus gali sukelti išmatos per storą žarną ir sukelti viduriavimą.

Kai esate kelyje į atsigavimą, valgykite sveiką mitybą, turintį maistinių medžiagų, kurios skatina gijimą ir užkirsti kelią infekcijai, pvz., Baltymų ir cinko kiaušinius bei vitamino C papriką. Į maisto produktus, kuriuose yra daug skaidulų, išvengiama vidurių užkietėjimo. Restoranai vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų, pupelių, riešutų ir sėklų gali padėti didinti kasdienį pluošto kiekį, kad atitiktų jūsų poreikius, kurie svyruoja nuo 20 iki 35 gramų skaidulų per dieną.

Eik lengva ant kietų dalelių

Venkite riebiųjų maisto produktų

Negalima valgyti per daug cukraus

Sveikos dietos mažinimas