Kokius maisto produktus reikia vengti vartojant baktrimą?

“Bactrim” priklauso vaistų klasei, pavadintam “sulfa” vaistai. Bactrim sudėtyje yra sulfametoksazolio, sulfato ir trimetoprimo formos, žmogaus sukeltų antibiotikų, kurie stiprina sulfametoksazolo poveikį. Sulfitai maisto produktuose, nepaisant pavadinimo panašumo, neturi ryšio su sulfaniniais vaistiniais preparatais. Gamintojai įtraukia sulfitus į vyną, alų ir kai kuriuos vaistus kaip konservantai. Bactrim gali sukelti reakcijų vartojant produktus, kuriuose yra alkoholio. Jei turite inkstų liga, Bactrim taip pat gali padidinti kalio kiekį, todėl gali prireikti apriboti maisto, kuriame yra daug kalio.

Vengti alkoholio

Kai vartojate Bactrim, venkite visų maisto produktų ar gėrimų, kuriuose yra alkoholio. Bactrim gali trikdyti acetaldehido dehidrogenazę – medžiagą, kuri padeda suskaidyti alkoholį, kad jūsų kūnas galėtų jį metabolizuoti. Acetaldehidas gali kauptis, sukeliantis paraudimą, širdies plakimą, kvėpavimo sunkumą, galvos skausmą ir pykinimą. Ši reakcija yra panaši į reakciją, kurią sukelia narkotikų disulfiramas, parduodamas kaip Antabuse, vaistas, skirtas atgaivinti alkoholikų vartojimą.

Virti alkoholiu

Maisto produktai, virti alkoholiu, gali išlaikyti stebėtiną alkoholio kiekį. Įpilant alkoholio į padažą ir pašalinus jį nuo šilumos, padažas išlaiko 85 procentus alkoholio. Užsidegusiai maisto produktai išlaiko 75 procentus savo pradinio alkoholio kiekio, o maiste, keptu 30 minučių, vis dar išlaiko 35 procentus originalaus alkoholio, registruotas dietologas Joanne Larsen, M.S. Paaiškina svetainėje, paklauskite dietologo.

Sulfitai alkoholyje

1986 m. JAV maisto ir vaistų administracija 1986 m. Dėl alerginių reakcijų galimybės buvo uždrausta vartoti sulfitus, kai vaisiai ir daržovės buvo rudosi. Nors alui ir vynui vis dar yra sulfitų, tai alkoholio kiekis, o ne sulfitai, kuris įtakoja jus, kai vartojate sulfatinius vaistus.

Kalio turintis maistas

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, Bactrim gali padidinti kalio kiekį. Jei turite inkstų sutrikimų, kreipkitės į gydytoją, jei nenorėtų vartoti druskos pakaitalų, kurių sudėtyje yra daug kalio, taip pat kalio turinčių maisto produktų, tokių kaip bananai, šokoladas, pienas, virti špinatai, bulvės ir moliūgai.