Kokios yra marinuotų runkelių nauda sveikatai?

Runkeliai, taip pat žinomi kaip burokėliai arba sodo runkeliai, yra šakniavaisio rūšis, lengvai identifikuojanti jų ryškiai raudonos violetinės spalvos. Runkeliai gali būti auginami įvairiausiomis klimato sąlygomis, nors jie ne visada būna subrendę ilgą laiką, todėl runkeliai yra patraukli. Marinuoti runkeliai siūlo daug naudos sveikatai, nes jie yra daug skaidulų ir tam tikrų vitaminų ir mineralų.

Mažas riebalų kiekis

Marinuoti runkeliai yra labai mažai riebalų, kurių kiekviename puodelyje yra mažiau nei 0,2 g skiltelių. Dietiniai riebalai yra daug kalorijų, taigi vartojantys mažai riebalų maisto produktai gali padėti jums valdyti savo svorį. Be to, kai kurie riebalų sočiųjų ir trans-riebalų rūgštys gali padidinti padidėjusį širdies ligų riziką. Laimei, marinuotais burokėliais nėra šių riebalų.

Turtingas angliavandenių

Angliavandeniai yra pagrindinis kuro šaltinis, todėl sportininkai ir kiti aktyvūs asmenys gali norėti sunaudoti daug angliavandenių. Marinuoti runkeliai gali būti geras pasirinkimas, nes vienas puodelis griežinėlių susmulkintų runkelių suteikia 37 g angliavandenių. 2010 m. Gruodžio mėn. “Tarptautinio sporto mitybos ir fizinio krūvio tyrimo žurnalo” tyrimai rodo, kad angliavandeniai taip pat yra svarbi gerai suplanuoto treniruotės valgio dalis.

Turtingas dietinis pluoštas

Marinuoti runkeliai taip pat yra geras maistinių skaidulų šaltinis. Viename puodeliuose pjaustytų marinuoti burokėlių tiekiama 6 g šios maistinės medžiagos. Dietinis pluoštas siūlo daug naudos sveikatai, įskaitant sveikos virškinimo sistemos propagavimą, sotumo jausmą ir stabilų cukraus kiekį kraujyje skatinimą.

Didelis kalio kiekis

Jei esate aktyvus, galite pasinaudoti ne tik angliavandeniais iš marinuotų burokėlių, bet ir turtingo kalio kiekio. Kalis yra elektrolitas, o tai reiškia, kad jūsų kūnas palengvina elektros perdavimą – nervinius impulsus. Prakaitavimas gali prarasti kalio kiekį ir per mažai kalio gali sukelti silpnumą, energijos trūkumą, nereguliarus širdies susitraukimų ir raumenų mėšlungis.

Marinuoti burokėliai yra geras magnio šaltinis, maistinė medžiaga, kuri padeda palaikyti tinkamą jūsų nervų, raumenų, imuninės sistemos ir širdies funkciją. Per mažas magnio kiekis gali sukelti silpnumą, nuovargį ir apetito praradimą.

Marinuoti runkeliai yra daug vitamino A, maistinės medžiagos, kuri skatina daugybę naudos. Jūsų kūnas naudoja vitaminą A, kad užtikrintų tinkamą akių, odos, dantų ir gleivinės mitybą.

Sumažkite runkelius, kad sunaudotumėte per daug natrio. Puodelis marinuotais burokėlių griežinėliais pakraunamas su daugiau nei trečdaliu dienos dozės. Jei reguliariai valgote daug maisto su dideliu kiekiu natrio, įskaitant marinuotus burokus, jums kyla didesnis aukšto kraujospūdžio pavojus, o tai savo ruožtu padidina jūsų širdies ir kraujagyslių ligų sukeliamą tikimybę. Jei norite, kad natrio suvartojimas būtų apribotas, venkite kitų didelės natrio kainos.

Geras magnio šaltinis

Didelis vitamino A kiekis

Natrio turinio rizika