Kodėl vanduo yra svarbus subalansuota mityba?

Nors dažnai laikoma savaime suprantamu dalyku, vanduo yra tikrai būtinas jūsų kūno šaltinis, kuris sudaro maždaug 50-60 proc. Savo kūno svorio. Jei šis vandens procentas sumažėja 1 proc., Jūsų troškimas instinktas suaktyvėja. 5 proc. Sumažinimas sukelia raumenų jėgą ir ištvermę, o 20 proc. Sumažėjimas sukelia mirtį. Daugelis jūsų organizmo procesų daugiausia priklauso nuo vandens, taigi svarbu, kad jūsų dietoje būtų pakankamai šios svarbios maistinės medžiagos.

Vanduo yra svarbus visų jūsų organizmo biocheminių procesų tirpiklis. Dėl savo poliarinio pobūdžio vanduo leidžia su kitomis užpildytomis ir poliarinėmis molekulėmis susimaišyti. Karbonatai, hemoglobinas, įvairūs baltymai ir kitos jūsų kūno molekulės naudoja vandenį kaip tirpiklį. Vanduo perneša ištirpusias medžiagas aplink savo kūną. Apie 83 procentus kraujo yra vanduo, kuris padeda perkelti maistines medžiagas, deguonį, anglies dioksidą ir atliekų produktus iš vienos ląstelės į kitą.

Vanduo padeda palaikyti tinkamą elektrolitų pusiausvyrą jūsų kūne. Elektrolitai yra elektriniai jonai, tokie kaip natrio arba chlorido jonai, kuriuos reikia laikyti tam tikru lygiu, kad būtų išlaikytas teisingas vandens kiekis jūsų ląstelėse. Elektrolitai tiekia visų rūšių informaciją į savo smegenis elektrinių signalų, vadinamų nerviniais impulsais, pavidalu. Jie taip pat padeda reguliuoti raumenų veiklą. Norint išlaikyti tinkamą elektrolito lygį, vanduo išlipa iš ląstelių ir iš jų, kad šie jonai išliktų pusiausvyros.

Vanduo padeda jūsų kūnui išlaikyti vėsą, reguliuojant jūsų kūno temperatūrą, kuri yra 98,6 laipsnio Fahrenheit, per prakaitą. Kai renkatės saulėje, vidinė jūsų kūno temperatūra prasiskverbia ir tu iš karto pradeda prakausti. Prakaitavimas yra tik jūsų kūno keliamo aušinimo būdas. Prakaitavimas išgaruoja iš jūsų odos paviršiaus, pašalina perteklinę šilumą ir vėsina jus.

2007 m. Spalio mėn. “Amerikos mitybos koledžo leidinyje” paskelbtame “Žmogaus mitybos” žurnale buvo paskelbta, kad 2 proc. Nuostolių kūno svorio dėl nepakankamo vandens suvartojimo, šilumos ar fizinio krūvio gali pakenkti kognityviniam, psichomotoriniam, fiziniam ir fizikiniam motyvavimui Našumas. Rytų Londono universiteto mokslininkai atrado, kad geriamasis vanduo, jausdamas troškulį, pagerina smegenų veiklą psichinių testų metu. Dalyviai, kurie prieš baigiant užduotį suvartojo 3 puodelius vandens, padidino smegenų reakcijos laiką 14 procentų. Tyrimas buvo paskelbtas 2013 m. Liepos mėn. “Žmogaus neurologijos sienas”.

Kai treniruojate, vandens pratekėjimas gali nukristi nuo 1 litro iki 2 litrų per valandą. Jei naudojatės karštame ore, turėtumėte gerti vandenį kas 15 minučių, kad išlaikytumėte raumenų jėgą ir stabilią kūno temperatūrą. Vanduo atlieka svarbų vaidmenį perkeldamas deguonį į raumenis ir padeda efektyviai atlikti fizinį aktyvumą. Pagal Gatorade sporto mokslų instituto apžvalgą, paskelbtą 2007 m. Spalio mėn. “Amerikos mitybos koledžo žurnale”, vandens nuostolis, viršijantis 2 proc. Kūno svorio, gali pakenkti fiziniam aktyvumui. Straipsnyje taip pat teigiama, kad mažesnė nei įprasta įstaiga Vandens išsiskyrimas stimuliuoja širdies ir kraujagyslių, medžiagų apykaitos, termoreguliacinės ir centrinės nervų funkcijos pokyčius. Dehidratacija fizinio aktyvumo metu šiluma sukelia didesnį veikimo sumažėjimą nei panašus aktyvumas šaltai aplinkai. Tai iš dalies priklauso nuo to, kad vykdant fizinę veiklą karštoje aplinkoje sunki širdies ir kraujagyslių sistemos našta Funkcija ir termoreguliacinis mechanizmas.

Vanduo apsaugo jūsų kūno struktūras ir organus. Jis taip pat nusiplauna purvą ir nuosėdas iš jūsų akių ir sutepina jūsų sąnarius, neleidžia jiems tapti standus ir leidžia sklandžiai judėti tarp jūsų kaulų. Geriamasis vanduo padeda išlaikyti jūsų burną sausi.

Universalus tirpiklis

Palaiko elektrolitų balansą

Reguliuoja kūno temperatūrą

Padaro jus protingas

Padidina jūsų fizinę našumą

Pasiūlymų apsauga