Kas yra vitaminas b-5 geras?

Taip pat vadinamas pantotenatu ar pantoteno rūgštimi, vitaminas B-5 yra pagrindinė jūsų kūno maistinė medžiaga. Nors jūs galite gauti vitamino B-5 iš daugelio skirtingų maisto produktų, taip pat galite pasiimti papildymą trūkumui ištaisyti. Prieš pradėdami vartoti papildymą, aptarkite savo specifinius vitamino B-5 poreikius su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Vitamino B-5 funkcija

Kaip ir kiti vitaminai B, vitaminas B-5 padeda organizmui metabolizuoti angliavandenius ir riebalus, kad jie paverstų energija, – paaiškina Maryland medicinos centras. Vitaminas B-5 vaidina svarbų vaidmenį gaminant raudonųjų kraujo ląstelių, palaiko virškinimo trakto veiklą, reguliuoja antinksčius ir cholesterolio sintezę. Vitaminas B-5 taip pat padeda gaminti neuromediatorių, vadinamą acetilcholinu, sako Pitsburgo medicinos centro universitetas.

Gerai cholesterolio kiekiui

Pasak Amerikos širdies asociacijos, aukštas cholesterolio ir trigliceridų kiekis kelia riziką širdies ligoms ir insultui. Pantetino, kurio sudėtyje yra pantoteno rūgšties, kiekis sumažins jūsų riziką, sumažinant savo lygį. Mičigano sveikatos apsaugos sistemos paaiškina, rekomenduoja, kad, norint sumažinti cholesterolio kiekį, vartojate 300 miligramų pantetoino 2-4 kartus per dieną. Norint sumažinti trigliceridus, tris kartus per parą turėtumėte vartoti 300 mg pantestiino.

Gera artritui

Vitaminas B-5 yra naudingas gydant reumatoidinį artritą ar RA. RA yra būklė, kai jūsų imuninė sistema puola jūsų sąnarius, sukelia skausmą ir uždegimą, kuris ne tik gali pakenkti jūsų sąnarių, bet ir jūsų organams bei jūsų širdžiai, kaip teigia Artritas fondas. Mičigano sveikatos sistemos universitetas rekomenduoja, kad gydant artrito simptomus, tokius kaip ryto standumas ir skausmas, per dieną imtumėte 2000 miligramų vitamino B-5.

Tinkamas dozavimas

Dažnai žymimas kaip pantoteno rūgštis arba kalcio pantotenatas, vitaminas B-5 yra įtrauktas į daugumą B komplekso vitaminų papildų. Nors rekomenduojamas suaugusiųjų vitamino B-5 vartojimas yra tik 5 miligramai, gydytojas gali rekomenduoti žymiai didesnes dozes, kad padėtų įveikti konkrečias sveikatos būklę, teigia Merilendo medicinos centras. Žmonės su aukštu cholesterolio ar trigliceridų kiekiu gali užtrukti iki 900 miligramų vitamino B-5 per parą, o žmonės, sergantiems reumatoidiniu artritu, galėtų kasdien gerti iki 2000 miligramų. Ši terapinė dozė vitamino B-5 dažnai padalijama į tris atskiras dozes per dieną, pažymi Pitsburgo medicinos centro universitetas. Vis dėlto vartokite šias dideles dozes tik prižiūrint gydytojui.

Dalykai, kuriuos reikia apsvarstyti

Atsižvelgiant į vieną B komplekso vitaminą gali sukelti pusiausvyrą tarp kitų vitaminų B, todėl jūs turėtumėte vartoti papildymą, kuriame yra visi B komplekso vitaminai, pataria Merilendo universiteto medicinos centras. Be to, vitamino B-5 vartojimas gali trukdyti tam tikriems kitiems vaistams. Vitaminas B-5 papildai gali neigiamai sąveikauti su tetraciklino antibiotikais ir cholinesterazės inhibitoriais, vartojamais Alzheimerio liga. Vitaminas B-5 papildai gali būti saugūs nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims, įspėja Mičigano sveikatos apsaugos universitetas.