Kas yra mažo poveikio aerobika?

Aktyviojo gyvenimo būdo dalis Ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja mažiausiai 150 minučių per savaitę sportuoti aerobika. Šio pratimo metu jūsų širdies ritmas turėtų būti padidintas iki taško, kuriame vis dar galite kalbėti, bet ne dainuoti. Norėdami tai padaryti, galite atlikti mažo poveikio aerobika. Ši pratybų forma gali efektyviai pagerinti jūsų sveikatą, nereikalauja išgalvoto įrengimo ar sporto narystės.

Apie mažo smūgio aerobiką

Mažo poveikio aerobika dažnai apibūdinama kaip pratimai, kurių metu jūs visada turite vieną koją ant grindų. Tai sumažina jūsų kojų nusileidimo jėgą ant grindų, skirtingai nei didelio poveikio aerobika, kuri paprastai reikalauja intensyvaus šokinėjimo, maišymo ir šokinėjimo. Mažo poveikio aerobika dažniausiai atliekama muzikai, o be jūsų apatinio kūno, dažnai naudokite viršutinę kūno dalį, kad padidintumėte širdies ritmą. Mažas poveikis neturėtų būti supainiotas su mažo intensyvumo, nes mažo poveikio veikimas vis tiek gali žymiai padidinti širdies susitraukimų dažnį iki to, kai jis naudingas jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai bei kvėpavimo sistemai.

Aerobikos mažo poveikio aerobika pavyzdžiai

Vaikščiojimas yra viena mažo poveikio aerobikos forma. Galite vaikščioti lauke, ant treniruoklio ar vietoje, pakeldami rankas pirmyn ir atgal. Pradedančiųjų aerobikos klasėje galite atlikti mažo smūgio ritminius judesius, pvz., Vynuogynus, kurių metu krypsite savo kojas vienas ant kito, kai važiuojote į šoną ar žingsnis paliečia, kurio metu pėskite dešinę koją į šoną ir sekite ją savo Kairę koją, prieš pasukant judesį. Vandens aerobika ir laiptų alpinistas, stacionarus dviratis ar elipsinė mašina yra taip pat mažo poveikio aerobinių pratimų formos, nes natūralus vandens atsparumas ir nuolatinis kojų prispaudimas su mašinų pedalais sumažina slėgį Ant kaulų ir sąnarių.

Aerobikos mažo poveikio privalumai

Mažo poveikio aerobinis pratimas sumažina jūsų kaulų ir sąnarių jėgą. Tai sumažina sužalojimų riziką ir daro tokius pratimus idealus pradedantiesiems, vyresnėms, nėščioms moterims ir nutukusiems ar antsvorio turinčiam asmeniui. Gydytojo pritarimu žmonėms, kurie turi nugaros skausmus ar sveikatos būklę, pvz., Diabetą ar osteoporozę, taip pat gali būti naudinga mažo poveikio aerobika. Be to, kad jūs jausitės geriau, padidėjęs kraujo ir maistinių medžiagų kiekis jūsų kūne skatina gijimą ir sumažina skausmą. Mažo poveikio aerobika taip pat padeda kontroliuoti savo svorį ir gliukozės kiekį stiprinant kaulus ir raumenis.

Aerobikos mažos apkrovos įgyvendinimas

Prieš pradėdami naudotis pratimu, visada sušilkite. Atlikite penkias minutes kardio ne tokiu intensyviu tempu kaip treniruotes. Pavyzdžiui, jei planuojate atlikti mažą pojūtį, pradėkite nuo pėsčiųjų, nesikreipdami į rankas, ar jei naudojate mažai smūgio žingsnio klasę, galite pradėti nuo žingsnių paliesti arba tiesiog pasukti ir nusileisti į pakopą. Visada palaipsniui didinkite treniruotės intensyvumą. Jei norite pereiti prie intensyvesnio treniruotės, lėtai įtraukite tam tikrus didesnio poveikio judesius į savo įprastą. Pavyzdžiui, pereikite prie greito pėsčiųjų, pasukite rankas arba pakeiskite vaikščiojimą ir bėgimą. Palyginti su nestabiliu vaikščiojimu, greitas vaikščiojimas ir važiavimas yra šiek tiek didesnio poveikio, nes jūsų kojų įbrėžimas ant dangos yra sunkesnis, todėl dar labiau įtakoja sąnarius ir kaulus.