Kas yra Feingold adh dietinis planas?

Dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimas arba ADHD yra būklė, kuriai būdingas impulsinis elgesys, sunkumas atkreipti dėmesį ir hiperaktyvumas. MedlinePlus duomenimis, šis bendras sutrikimas veikia nuo 3 iki 5 proc. Vaikų Jungtinėse Valstijose. ADHD gydymas dažnai apima paskirtų vaistų vartojimą. Feingold dieta taip pat buvo naudojama siekiant sumažinti įvairius ADHD simptomus.

“Feingold” dieta yra dietos pašalinimas, o tai reiškia, kad daugelis skirtingų maisto produktų pašalinami iš dietos, siekiant sužinoti, ar su ADHD susijęs elgesys gerėja. Maisto produktai, kurie pašalinami Feingold dietoje, yra tie, kurių sudėtyje yra tam tikrų konservantų. Konservantai, kurių reikia vengti, yra BHA, BHT ir TBHQ. Šie junginiai yra antioksidantai, o tai reiškia, kad jie apsaugo maisto komponentus nuo oksidacijos ir tampa sugadinti.

“Feingold” dietoje taip pat neįtraukiami visi dirbtiniai dažikliai. Dažikliai dažnai dedami į perdirbtus maisto produktus, kad jiems būtų suteikta išskirtinai ryški spalva. Šios spalvos turi būti įtrauktos į sudedamųjų dalių sąrašą ir dažnai turi pavadinimų “raudona 40” arba “geltona # 1”. Daugelyje maisto produktų, kurie parduodami vaikams, yra dažiklių, tokių kaip želatina ir pusryčių grūdai.

Maisto produktai ir vaistiniai preparatai, pagaminti su chemiškai susijusių junginių grupe, vadinamu salicilatais, taip pat neįtraukiami į Feingold dietą. Vienas bendras salicilato junginio vaistas yra aspirinas, todėl žmonės, valgantys Feingold dietą, yra mokomi išvengti šio skausmo malšinimo. Daugelis natūralių maisto produktų, kuriuose yra salicilatų, Feingold dieta taip pat neįtraukiami, įskaitant obuolius ir obuolių sultis, paprikas, čili miltelius ir paprikas, pomidorus, slyvas, slyvas, uogas, persikus, apelsinus ir vynuoges.

“Harvardo sveikatos leidiniai” pažymi, kad nors kai kurie tėvai pranešė, kad jų vaikai, turintys ADHD, labai sulaukė griežto Feingold dietos vartojimo, moksliniai tyrimai nepateikė duomenų apie šios dietos veiksmingumą mažinant ADHD simptomus. Prieš pradėdami gydyti Feingold dietą, būtinai pasikonsultuokite su savo vaiko pediatru, ypač todėl, kad į šią dietą neįeina daug vaisių ir daržovių, kurie jam suteiktų sveikų maistinių medžiagų.

Nr konservantų

Nr dažų

Nr salicilatų

Apsvarstymai