Kas sukelia pilvo riebalus po 50?

Kai jūs pasieksite 50 metų amžių, jūsų kūnas natūraliai praranda raumenų masę ir pradeda pakrauti papildomų kilogramų savo viduryje. Šis pilvo riebalų padidėjimas kelia susirūpinimą dėl sveikatos, kuris kelia chroniškų ligų riziką. Jums nereikia paprasčiausiai priimti padidėjusio pilvo riebalų dėl senėjimo, tačiau jūs galite pakoreguoti savo gyvenimo būdą, kad prarasti riebalų perteklių ir neleisti.

Senėjimo poveikis pilvo riebalams

Kai valgysite daugiau kalorijų nei deginsite, gausite riebalų. Moterims iki menopauzės šie riebalai paprastai kaupiasi klubų, šlaunų ir sėdmenų. Tačiau, kadangi hormonai pasikeičia jūsų pabaigoje 40s ir 50s, ši riebalai migruoja į jūsų pilvą. Vyrai turi tendenciją visą savo gyvenimą laikyti papildomus riebalus savo pilvuose. Kaip jūs senestate, tendencija riebalų susidaro greičiau, kai suaugusieji išleidžia apie dešimt procentų savo kūno svorio per dešimtmetį; vyrų ir moterų metabolizmas sulėtėja su amžiumi. Jei sėdite prie stalo visą dieną, jums gali būti šiek tiek mažiau aktyvus, nei tuo atveju, jei turite daugiau fizinio darbo. Raumenų masės suma, kurią jūs sumažėsite, kai jūs sulaukiate amžiaus, ypač jei jūs nesugebate traukti, todėl baigsis riebiu kūno kompozicija net ir tuo pačiu svoriu. Šis raumenų praradimas taip pat sumažina jūsų medžiagų apykaitos greitį, nes jūsų kūnas reikalauja daugiau kalorijų, kad išlaikytų liesos raumens masę negu riebalų masė. Jūs galite valgyti tą patį, kaip jūs tai padarėte savo 30s, bet jūs nenaudojate tiek daug kalorijų – o perteklius atsiranda kaip pilvo riebalai.

Blogas dietos pasirinkimas ir pilvo riebalai

Jūsų jaunesnis suaugusiųjų metabolizmas galėjo apdoroti prastą mitybos pasirinkimą greičiau nei dabar, bet, kaip jums amžius, visi mėsainiai, alus, keptas maistas ir perdirbti užkandžiai, kuriuos valgote, pasivijo jus. Soda ir kiti maisto produktai, į kuriuos pridėta cukraus, tokie kaip slapukai, pyragaičiai ir ledai, taip pat yra kaltinami. Subalansuota mityba, skirta palaikyti plonesnę vidurį, apima daug liesų baltymų, nesmulkintų grūdų, daržovių, vaisių ir mažai riebios pieno. Stebėkite savo porcijos dydį, nes per daug bet kokio maisto gali pakenkti svarais, jei viršysite savo kasdienį kalorijų deginimo greitį. Naudokite internetinį skaičiuotuvą, kad nustatytumėte kasdienius priežiūros poreikius pagal jūsų dabartinį amžių, dydį, lytį ir veiklą. Lygis. Jei norite prarasti keletą svarų, valgykite 250-500 kalorijų mažiau nei kasdienio kalorijų palaikymas, kad galėtumėte paskatinti 1 / 2- 1 svaro per savaitę nuostolius.

Stresas sukuria didelį pilvą

Per savo vidurinius metus darbo, finansų, šeimos ir socialinių problemų gali pakilti stresai, dėl kurių padidėja streso hormono kortizolio gamyba. Galite rasti sau beprasmiškai maitintis dažniau arba užkandžiai riebus, didelio cukraus maisto produktų, kad nuraminti savo neramu protu. Šis streso valgymas turi skaudžių pasekmių, nes šios papildomos kalorijos patenka tiesiai į pilvą, kuris dažnai būna su kortizolio receptoriais, kurie skatina riebalų gamybą. Dėl streso labiau tikėtina, kad jūs išmoksite pilvo riebalus, o ne tuos, kurie pasirodys kitur jūsų kūne. Jei esate įtemptas, ieškokite ne maisto būdų, kuriais norite nuraminti save, pvz., Jogą, meditaciją ar mini atostogas. Kai patikslinsite valgio stresą, pasirinkite sveikus užkandžius, tokius kaip austi kviečių krekeriai su mažai riebiu sūriu, mažai riebiu jogurtu arba hummu su pjaustytais daržovėmis.

Sumažėjęs fizinis aktyvumas po 50 metų

Perkėlimas labiau stabdo pilvo riebalų susidarymą, nesvarbu, ar jūs dalyvaujate formalioje pratybose ar nesinaudojote veikla, pavyzdžiui, atliekate namų ruošos darbus. Iki to laiko, kai pasieksite 50, seni sužalojimai, lengvi skausmai ir skausmai bei teisėti tvarkaraščių konfliktai gali būti labiau iššūkis nei tada, kai esate jaunesni. Tačiau praleidžiant širdies ir stiprumo treniruotes, pagreitėja riebalų kaupimasis pilvo riebaluose. Siekiant skatinti gerą sveikatą, daugumoje dienų reikia skirti bent 30 minučių vidutinio intensyvumo širdies ir kraujagyslių pratybų, pvz., Greitą pėsčiomis. Jei norite prarasti pilvo riebalus, padidinkite šį laiką iki 60-90 minučių. Pasak Amerikos sporto medicinos koledžo, atsižvelgiant į 250 minučių ar daugiau vidutinio intensyvumo širdies ir kraujagyslių praleidimo, svorio sumažėjimas yra didelis. 2009 m. Klinikinės endokrinologijos ir metabolizmo leidinyje išleisti mokslininkai nustatė, kad svorio netekimas, kuris jungia širdies veiklą ir kalorijų apribojimą, sukelia didžiausią visceralinių riebalų nuostolį nutukusiems 50 metų ir vyresniems pacientams. Be kardio, stiprumo Traukite visas savo pagrindines raumenų grupes ne rečiau kaip du kartus per savaitę, bent vieną iš aštuonių iki 12 kartų, naudodamiesi svoriu, kuris jaučiasi sunkus per pastaruosius keletą pastangų. Tai padeda kompensuoti natūralų raumenų masės praradimą.