Kas atsitinka, kai nevalgo pakankamai vitaminų ir mineralų?

Pasak Pasaulio maisto programos JAV, vaikas miršta nuo prastos mitybos kas šešias sekundes. Nors dauguma šių mirčių atsiranda besivystančiose šalyse, tiesa yra ta, kad netinkama mityba įvyksta ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nepakankama mityba, ypač išsivysčiusiose šalyse, ne visada prilygsta badui. Antsvorio ir dietos, kur trūksta svarbių vitaminų ir mineralų, dieta taip pat yra netinkamo maitinimo forma. Negalima tinkamai suvartoti maistinių medžiagų, gali turėti didelį poveikį jūsų organizmui, nepriklausomai nuo jūsų dydžio.

Maisto tikslas yra suteikti jūsų organizmui maistines medžiagas, kurių reikia veiklai. Nevalgyk pakankamai arba valgote per daug tuščių kalorijų, reiškia, kad neateate kūnui kuro, kurį reikia atlikti psichiškai ar fiziškai. Pvz., Mineralinis geležies suvartojimas sukelia nuovargį, silpnumą ir gali pakenkti darbo kokybei. Ligonių kontrolės ir prevencijos centrai teigia, kad vitamino B12 trūkumas pasireiškia vienam iš 31 JAV suaugusių, 51 metų ir vyresnių. Nepakanka šio vitamino sukelia panašių simptomų, be atminties problemų ir asmenybės pokyčių.

Daržovės ir vaisiai, įskaitant pomidorus, apelsinus, lapinius žalumynus, persikus ir pupeles, yra puikus antioksidantų šaltinis, kuris yra maistinių medžiagų, apsaugančių nuo ląstelių pažeidimo. Riešutai, sėklos, paukštiena, vėžiagyviai, raudona mėsa ir sveiki grūdai taip pat yra geri šaltiniai. Šie maisto produktai yra antioksidantai, tokie kaip selenas ir vitaminai A, C ir E. Nepakanka šių maistinių medžiagų jūsų dietoje gali turėti įtakos jūsų imuninei funkcijai. Pavyzdžiui, vitaminas C yra pagrindinis imuninės sistemos dalyvis ir jūsų kūno audinių priežiūra yra sveika, pagal registruotų dietologų dr Linda B Bobroff ir Isabel Valentin-Oguendo. Tai taip pat dalyvauja žaizdų gijimo procese.

Kaip pagrindinis kaulų komponentas, jūsų kūnas turi daugiau kalcio nei bet kuris kitas mineralas. Nepakanka kalcio, net ir jaunesniais metais, gali turėti didelį poveikį jūsų kaulams. Nepakankamas kalcio suvartojimas laikui bėgant prisideda prie kaulų mineralinių nuostolių. Senstančio proceso derinys ir mitybos stoka galiausiai gali sukelti osteoporozės vystymąsi. Padidėjusi kaulų lūžių rizika, silpna laikysena ir aukščio pokytis yra keletas pagrindinių šios ligos pasekmių.

Nepakanka maistinių medžiagų taip pat gali pakenkti burnos sveikatai. Bendrosios odontologijos akademija praneša, kad netinkamas vitaminų ir mineralų vartojimas kelia didesnę riziką burnos ligoms. Kaip kaulai, dantys ir žandikauliai visų pirma susideda iš kalcio, o prastas vartojimas prisideda prie ligos irimo, ir dantenų. Žemas niacino, vitamino B12 ir geležies kiekis kelia pavojų burnos žaizdoms, o vitamino C trūkumas prisideda prie danties praradimo ir dantenų problemų.

Fizinė ir psichinė funkcija

Mažas imunitetas

Trapūs kaulai

Burnos sveikata