Ką kūdikis atrodo kaip gimdoje 17 savaičių nėštumo metu?

17 savaičių nėštumas yra antrojo trimestro, dauguma vaisiaus organų ir struktūrų yra, o vaisius labai panašus į miniatiūrinį kūdikį. Tačiau vis dar yra daug augimo ir rafinavimo, kad vaisius būtų pasirengęs gimti. Šiuo nėštumo laikotarpiu vaisius dar negali išgyventi už gimdos.

Istorija

Kai embrionas pirmą kartą implantuojamas gimdoje maždaug trečią nėštumo savaitę, jis primena ląstelių rutulį. Tačiau per tą rutulį yra trys sluoksniai, kurie augs į skirtingas vaisiaus dalis: ektodermą arba išorinį sluoksnį, mezodermą arba vidurinį sluoksnį ir endodermą arba išorinį sluoksnį. Jau yra visos genetikos medžiagos, skirtos vaisiui sukurti 17 savaičių.

Augimas

17 savaičių vaisius yra maždaug 9 colių ilgio, 5 colių nuo karūnos iki kumščio ir sveria apie 5 uncijos. Nors tai gali atrodyti nepakankamai, tai yra toli nuo embriono, kuris buvo tiksliai apibrėžtas tik 13 savaičių anksčiau.

Išorinė išvaizda

Daugeliu atžvilgių 17 savaičių vaisius atrodo gana išsamus. Ginklai, kojos, pirštai ir kojos yra sukurtos. Akys sukūrė tašką, kai tinklainė jautriai reaguoja į šviesą. Tačiau akių vokai vis dar uždaromi ir bus iki 22-osios savaitės. Oda labai plona, ​​po paviršiumi matosi kraujagyslės, susidarė plaukų modeliai. Vaisius gali grimace, drumstis ir squint. Jis laisvai ir dažnai juda, nors judesių vis dar negalima pajusti. Ausys eina nuo galvos ir pradeda girdėti. Galima išskirti vaisiaus lytį.

Vidaus plėtra

Iki 17 savaičių formuojasi vaisiaus širdis ir amerikiečių nėštumo asociacijos duomenimis, nuo 16 sav. Mekonijus, pirmasis išmatos, pradėjo formuotis žarnyne. 17-osios savaitės metu riebalai pradeda kauptis po oda. Siuvimo ir nuryti įgūdžiai atliekami bandant perdirbti amniono skysčius. Vietoj kremzlės pradeda formuotis kaulas.

Požymis

Nors pagrindiniai organai yra vietoje ir vaisius atrodo išsivysčiusi, ji dar nėra gyvybinga už gimdos. Plaučiai dar negali keistis dujomis, tačiau bronchioliai, maži kvėpavimo takai, vystosi, nes 17-osios savaitės metu plaučiai patenka į kanaliko stadiją, teigia “Brown University”.