Geriausias būdas sušvelninti posto c-sekcijos vidurių užkietėjimą

Cezario pjūvis arba C-sekcija yra kūdikio chirurginis pristatymas motinos pilvo sienelėje ir gimdoje. Kadangi tai pagrindinė pilvo operacija, apimanti anesteziją, gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., Dujos arba vidurių užkietėjimas, o atsinaujinimo laikas gali užtrukti 6-8 savaites. Keletas dietos ir gyvenimo būdo pokyčių gali sukelti vidurių užkietėjimą, tačiau, jei pasireiškia vidurių užkietėjimas, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu, nes gali prireikti išmatų minkštiklio ar kitų vaistų.

Valgyk daugiau pluošto

Maisto skaidulų trūkumas gali sukelti vidurių užkietėjimą po C sekcijos. Pluoštas, nors ir nesuderinamas, maiste perneša savo virškinamąjį traktą, kad maistas perneštų per jūsų kūną. Jis taip pat sugeria vandenį, padėdamas minkštinti išmatą ir lengviau jį perduoti. Jūs gaunate mitybą iš visų augalinių maisto produktų, tokių kaip švieži vaisiai ir daržovės. Sveiki grūdai, tokie kaip visa kviečių duona ir makaronai, avižiniai dribsniai, rudieji ryžiai ir kinona, taip pat padidina pluošto kiekį. Pupelės, tokios kaip garbanzo pupelės, pupelės, pupos pupelės ir lęšiai, yra dar vienas puikus mitybinių pluoštų šaltinis. Medicinos institutas rekomenduoja moterims iki 50 metų gauti bent 25 gramus maistinių skaidulų per dieną.

Valgyk slyvas ar gėrėk pietų sultys

2011 m. Balandžio mėn. Žurnale “Alimentary Pharmacology and Therapeutics” paskelbtuose tyrimuose valgant slyvas gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą, padidinant per savaitę esančių žarnyno judesių skaičių, minkštinant išmatose ir mažinant įtempimą per žarnyno judesius. Sūriai yra daug maistinių skaidulų, kurių sudėtyje yra 6 gramai pluošto 100 gramų, dėl to atsiranda teigiamas virškinimo poveikis. Jie taip pat turi natūralių atpalaiduojančių junginių, tokių kaip sorbitolis, siekiant padėti užkietėjimui.

Gerkite daugiau skysčių

Be pakankamo skysčio, skaidulos iš maisto tampa sausos ir sunkios virškinimo trakte, pasunkėja užkietėjimas. Medicinos institutas pažymi, kad moterims reikia bent 2 litrų skysčių per dieną arba mažiausiai 9 puodelius. Jei žindote kūdikį, jūsų skystis turi padidėti, kad būtų palaikoma pieno gamyba. “Chooseapp.gov” rekomenduoja gerti stiklinę vandens kiekvieną kartą kūdikio maitinimo metu. Paprastas vanduo, pienas, vaistažolių arbata, kokoso vanduo ir natūralios vaisių sultys, kurių sudėtyje nėra cukraus, padeda išlaikyti hidrataciją. Apriboti kofeino turinčius gėrimus ir alkoholį.

Judėti

Pasak Nacionalinio skrandžio ligų informacijos informacijos centro, vidurių užkietėjimą gali sukelti trūksta fizinio aktyvumo. Po jūsų C sekcijos jums tikriausiai buvo pasakyta, kad reikia pailsėti ir labai nedaug fiziškai dirbti, kad jūsų pilvas galėtų išgydyti. Kai jau nebėra skausmo, o jūsų gydytojas jums tinka, grįžta į įprastą kasdienę veiklą, o pratimas padeda sušvelninti vidurių užkietėjimą. KidsHealth.org pastebi, kad dažnas ir ankstyvas vaikščiojimas po C sekcijos gali padėti sumažinti skausmą, diskomfortą ir vidurių užkietėjimą.