Balti ir tamsūs apskritimai ant odos

Baltas arba tamsus ratas ant odos gali rodyti sveikatos būklę arba nieko. Kai pastebite naujos pigmentacijos atsiradimą, įtariate, kad gali būti odos vėžys, žr. Dermatologą. Be to, asmenims, kuriems yra padidėję odos vėžio rizikos veiksniai, taip pat turėtų būti konsultuojamasi su dermatologu, kai iš pradžių atsiranda kokių nors odos anomalijų.

Halo molių atpažinimas

Molis su baltu žiedu aplink jį vadinamas halo motina arba halo naevus ir paprastai randama vaikams ar jauniems suaugusiesiems. Halo moliai vystosi ir senescioja keturiais etapais. Pirmajame etape baltos salotos supa molio, o po to centro molis tampa rausvos spalvos, mažiau pigmentuotas ar išnyks. Trečiojo etapo metu tikimės, kad baltoji apoptacija išliks. Galiausiai baltas apskritimas grįžta į įprastą spalvą.

Halo molių priežastys

Jūsų kūnas gamina halo moleką kaip autoimuninio proceso dalį sunaikinti esamą molekulę. Pripažįstant egzistuojančios molekulės pigmentaciją kaip neįprastą, jūsų kūnas siunčia baltųjų kraujo kūnelių, kad atakuoti molo. Reakcija, leidžianti organizmui suskaidyti molio pigmentaciją, taip pat paveikia įprastos odos spalvą. Tai pristato kaip baltas apskritimas.

Melanoma

Tamsus apskritimas ant odos ir retai halo motina gali parodyti melanomą. Melanoma yra sunkiausias odos vėžio tipas. Ankstyvosiose melanomos stadijose būdingas tamsiai pigmentinis apskritimas, kuris auga jūsų odos viršutiniuose sluoksniuose be mazgelių formavimosi. Šis radialinis augimo laikotarpis gali trukti mėnesius ar metus. Jei manote, kad tamsus ratas ant odos yra melanoma, nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą, nes ankstyvas gydymas gali sumažinti pavojų sveikatai.

Papildomos sąaugos

Tamsus apskritimas ant jūsų odos srityje tarp pažastų ir kirkšnies gali būti papildomas spenelis. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, mažo, neformuoto “trečiojo spenelio” išvaizda yra gana paplitusi, ir taip pat žinoma kaip polmastija, politelias ir aksesuariniai nipeliai.

Tinea

Tinea yra grybelinė infekcija, kuri kaip tamsiai raudona žiedas ant odos. Ši odos būklė taip pat vadinama grybelių smegenimis, nes apskritimas atrodo kaip plonas šerikas, kuris guli tiesiai po oda. Pradedant mažu žirnių dydžio apskritimu, žiedas pasklido didesniame ratu, jei jis nebus gydomas. Tinea gali pateikti ant galvos, rankų, kojų ar krūtinės.